Mała Warszawa

Praska strona Wisły, muzyka, teatr, wernisaże, kuchnia i spotkania z ludźmi – czyli wszystko, co w Warszawie najlepsze zebrane w jednym miejscu. W Małej Warszawie.

W dawnym fabrycznym budynku przy Otwockiej 14, który oprócz wydarzeń towarzyskich pamięta także produkcję pepegów i marmolady, mieści się odnowiony kompleks kulturalno-biznesowy, a w nim dwie sale koncertowe, sala konferencyjna, dwa bary, przestrzeń wystawowa, restauracyjna oraz parkingowa. Można więc wskoczyć do tramwaju i przyjechać na koncert, autem popędzić na premierę książki lub z Dworca Wschodniego pognać prosto na kawę i aktorski recital, czy też po prostu przyjść spacerem z mieszkania lub od stacji metra na spektakl teatralny. Wszystko po to, by codziennie mieć kontakt ze sztuką, poznawać ją i być jej częścią w miejscu, gdzie artystyczną atmosferę tworzą nie tylko industrialne mury.

W Małej Warszawie oferujemy wynajem przestrzeni – świetnie wyposażona sala konferencyjna stwarza możliwości do komunikacji na każdym polu. Najbardziej interesuje nas bowiem wymiana myśli i idei, kreowanie nowej jakości oraz stworzenie punktu wspólnego dla wielu obszarów działań twórczych. Mamy do tego najlepsze narzędzia oraz zespół, który pomoże państwu w organizacji wydarzeń oraz spotkań. Mogą to być konferencje, warsztaty, targi, debaty oraz dyskusje – Mała Warszawa otwiera się po to, by poszerzać horyzonty swoje oraz gości, którzy ją odwiedzają.

Mała Warszawa jest najlepszą wytwórnią pomysłów i katalizatorem kreatywnych działań na polu biznesowym. Pragniemy zbudować pomost pomiędzy sztuką a biznesem, kulturą popularną i alternatywną, twórcami i odbiorcami.

Co więcej, naszym gościom oferujemy przestrzeń, gdzie tę kulturę sami mogą tworzyć. I choć to Mała Warszawa, pomieści także pomysły, które nie narodziły się w stolicy, ale przed stolicą pragną się zaprezentować. A jeśli pokazywać się w Warszawie, to koniecznie w tej praskiej – Małej Warszawie.

Tadeusz Faliszewski w przedwojennych rewiach śpiewał o tym, że „cała Warszawa zobaczyć musi to jeszcze niejeden raz”. My dziś odkurzamy hasło wygłaszane na wodewilowych stołecznych scenach i wyciągamy je z lamusa. Cała Warszawa musi zobaczyć to, co w stolicy godne zobaczenia i przeżyć to, co wstyd przegapić.

Mała Warszawa to bezwzględna miłość do miasta. Chcemy się temu mikrokosmosowi przyglądać, odkrywać, pozwolić na jego rozwój i budowę. Praga przyciąga artystyczne dusze, które w naszym minimieście znajdą dla siebie miejsce. Dla miłośników tej części Warszawy klimat dzielnicy jest często trudny do określenia werbalnie, zawiera się w indywidualnym odczuwaniu rytmu miasta i myślach, które kłębią się podczas spacerów po robotniczych praskich uliczkach. W Pradze można się zakochać, Pragą należy się zachwycić. Jej ulubione słowa to awangarda, autentyzm, energia i żywiołowość.

W Małej Warszawie będą żyć w dźwiękach, obrazach i rozmowach. Tym bardziej, że dla nowo przybyłych będą uzależniającą atrakcją i synonimem miejsca.