Kalinowe Serce

Od września 2012 roku na warszawskim Żoliborzu istnieje salon artystyczny „Kalinowe Serce”, będący dzieckiem fundacji o tej samej nazwie, powstałej w grudniu 2008 roku. Wspiera twórczość muzyczną, filmową, plastyczną, literacką i in.
Misja

Misją Fundacji „Kalinowe Serce” jest m.in.:

– popieranie i promowanie twórczości autorów i kompozytorów
– popieranie i promowanie wszelkich form produkcji estradowych i teatralnych
– promowanie młodego pokolenia twórców (wykonawców, reżyserów, aktorów, literatów, muzyków, plastyków, choreografów i innych), ze szczególnym uwzględnieniem twórców spoza dużych ośrodków miejskich oraz pomoc w rozwijaniu ich talentów
– realizowanie zadań w zakresie kształtowania i popularyzacji edukacji artystycznej.

Opis firmy
Jednym z pierwszych projektów artystycznych fundacji stał cykl muzyczny „Śpiewając Jazz”. To seria widowisk teatralnych według pomysłu, scenariusza i w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela. Głównym bohaterem wieczorów muzycznych jest gwiazda jazzowa „z tamtych lat”, u boku której występuje młoda/y Artystka/a, która/y mimo swoich dotychczasowych sukcesów, nadal czeka na szersze odkrycie.
Na scenie pojawia się też Maciej Zakościelny – aktor wcielający się w rolę gospodarza spotkania i pokazujący w muzyce swoją „nową, nieznaną twarz” i trzymający w ręku… skrzypce.
Opis

Dzięki pomocy finansowej i wsparciu przyjaznych fundacji osób 19 września 2012 r. na Żoliborzu Zbigniew Dzięgiel i Maciej Zakościelny otworzyli salon artystyczny „Kalinowe Serce”. Ma on być miejscem muzyki, kultury, odkrywania talentów i rozwoju młodych, zdolnych artystów oraz pielęgnowania pamięci o Kalinie Jędrusik.

Informacje ogólne

Dnia 19.09.2012 r. założyciele Fundacji otworzyli w Warszawie salon kulturalny „Kalinowe Serce”, który mieści się na Zoliborzu, przy ul. Krasińskiego 25. Jest to miejsce spotkań, klub, antykwariat, herbaciarnia, kawiarnia, scena kameralna. Patronką tego miejsca jest Kalina Jędrusik, która mieszkała na Żoliborzu przez 20 lat.