HOS gallery

HOS

to miejsce dla Historii O Sztuce

które chcemy poznawać

których chcemy dociekać

które chcemy współtworzyć


Galeria HOS to miejsce spotkania ludzi, sztuki i wartości. Promujemy i popularyzujemy polską sztukę współczesną. Nasza działalność wystawiennicza ma charakter otwarty a zgromadzona kolekcja stanowi przekrój dokonań pokoleń twórców; począwszy od klasyków powojennych po artystów wciąż zdobywających rozpoznanie na polskim rynku sztuki.

Galeria sztuki HOS jest również miejscem działalności Fundacji Sztuk Dwie, która realizuje programy edukacyjno-animacyjne mające na celu upowszechnianie kontaktu z kulturą i sztuką współczesną różnym grupom społecznym, zawodowym i młodzieży szkolnej, a także programy promujące ciekawe zjawiska w sztuce współczesnej i wspierające działania artystyczne. Zależy nam zarówno na promowaniu nazwisk nowych, jak i tych, których dokonania zostały zagłuszone w wielogłosie nowych tendencji, czy uległy zapomnieniu w zawierusze dziejów.

Zdobytą wiedzą pragniemy się dzielić poprzez zróżnicowany program wystawienniczy, organizację spotkań z artystami i kuratorami, wydawanie albumów, katalogów oraz działalność edukacyjną skierowaną do młodzieży i najmłodszych widzów.


Galeria sztuki współczesnej HOS

ul. Dzielna 5 (lok. 5B)

00-162 Warszawa

tel:   (22) 258 04 20

godziny otwarcia: środa – piątek: 12.00-19.00, sobota: 12.00 – 16.00

możliwość telefonicznego umówienia wizyty