Ruszyły zapisy na Warsztaty Plakatu 2019

Warsztaty Plakatu to autorski program projektowania plakatów filmowych w duchu polskiej szkoły plakatu. To zajęcia, które przywracają rangę sztuce plakatu i pokazują, jak wyraziste może być graficzne oddanie istoty filmu, a także jak dużymi walorami artystycznymi charakteryzuje się ta forma i jaką niesie w sobie siłę przekazu.

16 lutego 2019 r. rusza czwarta edycja Warsztatów Plakatu. Poprowadzi je dr hab. Maja Wolna – ceniona artystka tworząca plakaty i ilustratorka wielokrotnie nagradzana w Polsce i na świecie. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z teorią, ale główny nacisk zostanie położony na praktykę.

W trakcie blisko 40 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów.

W tym roku na uczestników czeka również nowość – animacja w plakacie. Swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów podczas gościnnego wykładu podzieli się ponownie Krzysztof Iwański.

Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wernisażem prac absolwentów kursu w galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury.