Ruszył Podcast literacki Big Book Cafe: Książka w pięć minut i pięć pytań.

BIG BOOK CAFE STARTUJE Z NOWYM PODCASTEM LITERACKIM!
Najkrótsze i najszczersze rekomendacje książek


Rusza Podcast literacki Big Book Cafe: Książka w pięć minut i pięć pytań.

W sieci jest już pierwszy odcinek, poświęcony książce „Znikanie“ Izabeli Morskiej.

– „Znikanie“ to opowieść o chorobie jako metaforze. O chorowaniu jako niezwykłym stanie świadomości i tożsamości. Poruszająca i piękna literatura, która teraz nabiera szczególnego wyrazu – mówi Anna Król, która w pierwszym odcinku podcastu odpowiada na pięć pytań o autobiograficzną powieść Izabeli Morskiej. A co najtrudniejsze – na każdą odpowiedź ma tylko pięć minut.

Podcast literacki Big Book Cafe tym się wyróżnia – jest krótki i dynamiczny, trwa kilka minut.
Jak udowadniają oczytani twórcy Big Book Cafe, tyle wystarczy, by z uczuciem i szczerze powiedzieć o książce wszystko, co najważniejsze. 

– To niesamowite ćwiczenie umysłowe: szybko i z pasją zareagować na zaskakujące pytanie. Przekonać kogoś, że książka jest warta uwagi albo odwrotnie – udowodnić, że ma się uzasadnione zastrzeżenia. Nasz podcast jest intelektualną zabawą, iskrzącym sparingiem, ale też wydajną i skondensowaną formą przekazywania informacji literackich – mówi Paulina Wilk.


Podcast został pomyślany jako zwarty i zaufany przewodnik po oceanie książkowych nowości.
– Każdy w zespole Big Book Cafe ma inny gust i co innego go w literaturze kręci. Jako pasjonaci książek nie zawsze się ze sobą zgadzamy i stawiamy sobie niełatwe pytania o to, co i dlaczego czytać warto. Mamy poczucie, że czytelnicy ufają naszym rekomendacjom, już od ponad roku śledzą nasz filmowy cykl „Książka tygodnia“ – zachęca Julia Rzemek, szefowa księgarni Big Book Cafe.

Co dwa tygodnie premierę będzie miał nowy odcinek pocastu, a w nim inny duet z Big Book Cafe rozegra rundę pięciu pytań i odpowiedzi. O książkach rozmawiają: Anna Król, pomysłodawczyni i szefowa centrum edukacji literackiej, a także autorka i wydawczyni książek; Paulina Wilk – współtwórczyni programu literackiego Big Book Cafe i Big Book Festival, dziennikarka i pisarka; Julia Rzemek – kierująca autorską księgarnią działającą przy J. Dąbrowskieg 81 oraz Bartosz Kamiński – znawca rynku wydawniczego i promocji literackiej dbający o markę centrum i festiwalu.


Drugi odcinek podcastu będzie miał premierę w poniedziałek, 30 marca. Zostanie poświęcony głośnej książce „Normalni ludzie“ młodej irlandzkiej pisarki Sally Rooney, okrzykniętej Jane Austen pokolenia millenialsów. Czy słusznie? Na pytania odpowiada Paulina Wilk.


Podcast literacki Big Book Cafe: Książka w pięć minut i pięć pytań jest dostępny w aplikacjach Google Podcast, Apple Podcast, serwisach Spotify, Soundcloud, You Tube, a także w Anchor, Radio Public, Pocket Casts i Breaker.


Więcej: bigbookcafe.pl