Premiera książki „Szaflarska. Grać, aby żyć” Katarzyny Kubisiowskiej

Nnakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się książka poświęcona Danucie Szaflarskiej – wybitnej aktorce teatralnej i filmowej, członkini zespołu TR Warszawa w latach 2010-2017.
Autorką książki jest Katarzyna Kubisiowska.

Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, ikona sceny i filmu, pozostająca w światłach sceny do ostatnich miesięcy swojego długiego, stuletniego życia, a zarazem kobieta tajemnicza, która zawsze niezwykle stanowczo strzegła swojej prywatności. Książka, która ukazuje się dwa lata po jej śmierci, przedstawia Szaflarską nieznaną, taką, jaką mogli znać tylko najbliżsi – córki, wnuki oraz niewielkie grono przyjaciół. Kobietę niezwykle silną, trudną, która przedłożyła aktorstwo ponad wszystko inne w życiu i która zapłaciła za to ogromną cenę. Musiała grać, aby żyć. Oto życie niezwykłe, dramatyczne, pełne pasji. Pozostawiamy czytelnikowi odpowiedź na pytanie, czy napędzała je miłość do sztuki czy lęk przed prozą życia. – jak czytamy w materiałach prasowych poświęconych książce.

W książce znajdą Państwo historie z życia Danuty Szaflarskiej, opowiedziane przez Jej rodzinę i najbliższych, w tym także przyjaciół z TR Warszawa, m.in. Grzegorza JarzynęElżbietę KołtonowiczMagdalenę KutęLecha ŁotockiegoMałgorzatę Mazur czy Aleksandrę Popławską.