Podcastem na spacer po polskich miastach oczami właścicieli lokalnych biznesów

Zobacz świat widziany oczami właścicieli lokalnych biznesów. Odkrywaj klimatyczne lokale, nieznane miejsca w Polsce bez wychodzenia z domu. Allegro zaprosiło przedsiębiorców z całego kraju do stworzenia cyklu wirtualnych spacerów w formie podcastów, z narratorem – aktorem Leszkiem Lichotą.

Trwająca pandemia bez wątpienia wpływa na codzienność każdego z nas. Z pozoru błahe rzeczy,  jak ulubiona kawa złapana w drodze do pracy, czy wizyta w studyjnym kinie stały się luksusem, na który w obecnych warunkach nie można sobie pozwolić. W ciężkiej sytuacji znalazły się też firmy, które praktycznie z dnia na dzień musiały zamknąć swoją działalność – szczególnie lokalne knajpki czy punkty turystyczne. Allegro wspiera przedsiębiorców działających na platformie i ułatwia firmom handlowym rozpoczęcie działalności w e-handlu. Niestety nie wszystkie przedsiębiorstwa mają możliwość przeniesienia swoich usług do internetu i pozostaje im oczekiwać na powrót klientów.

Właśnie dlatego Allegro stworzyło cykl podcastów, do przygotowania których zaprosiło lokalnych przedsiębiorców z całej Polski. To nierzadko osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Narrator – aktor Leszek Lichota – poprowadzi słuchaczy wirtualną trasą wyznaczoną przez właścicieli małych firm po miejscach, do których nie zabrałby ich żaden przewodnik.

Oto pierwsi bohaterowie cyklu “Podcastem na spacer”:

  • Marta i Piotr, czyli para przyjaciół, która wspólnie otworzyła i prowadzi restaurację SEZON na poznańskich Jeżycach. W trakcie swojego spaceru podpowiadają jak trafić na najlepszy targ w dzielnicy i gdzie ogląda się najlepsze spektakle i filmy.
  • Joanna, właścicielka sopockiego Arthotelu Lalala, który prowadzi już nieprzerwanie od 14 lat. W podcaście zdradza nam historię Hipodromu i opowiada skąd przy dobrej pogodzie zobaczyć można Półwysep Helski w pełnej krasie.
  • Aleksander to najmłodszy stażem przedsiębiorca z całego cyklu, od 2019 roku ze swoją ukochaną prowadzi azjatycką restaurację “Pho You” w Chrzanowie. Opowiedział o pierwszej w Polsce fabryce lokomotyw, ogrodzie geologicznym i Polaku, który Azjatów uczył gotować.
  • Daria która wraz z rodziną prowadzi Rybacką Chatę w Wojnowie zdradzi, gdzie w Polsce mieszkał książę holenderski, jak są kultywowane tradycje rybackie i czym są “kolacje czwartkowe” znane w całym województwie.

Zbliża się długi weekend majowy. Niestety nie będzie przypominał majówek, jakie znamy. O podróżach możemy na razie zapomnieć. Dlatego “Podcastem na Spacer” może być świetnym remedium na tę sytuację. Wystarczy zamknąć oczy i na 10 min pozwolić oprowadzić się po urokliwych uliczkach Poznania czy Katowic. Możemy spróbować poczuć smaki i zapachy miejscowych kawiarni lub przypomnieć sobie jak przyjemnie przesiadywało się pod ich markizami. Chcemy dać słuchaczom dozę inspiracji, by po zniesieniu ograniczeń mogli już osobiście wybrać się w te miejsca i spędzić miło czas. Dla firm, które zaprosiliśmy do projektu to dodatkowa reklama, która powinna przełożyć się na zwiększone zainteresowanie klientów. Dla Allegro to okazja stworzenia kolejnego niekomercyjnego,  społecznie odpowiedzialnego projektu  mówi Adam Szałamacha Brand Manager z Allegro.

Na podcastemnaspacer.allegro.pl dostępne są już cztery odcinki wirtualnych przechadzek. Seria składa się z dziesięciu spacerów, kolejne pojawią się na stronie już 4 maja. Podcasty dostępne są również na platformie Spotify.