Koncert Włodka Pawlika na Okęciu

Laureat nagrody Grammy zainauguruje 1 października cykl koncertów dla pasażerów i gości na warszawskim lotnisku.

1 października o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca cyklu koncertów fortepianowych w strefie „Chopin Music Spot” na Warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Codziennie oczekiwanie na samolot umilać będzie niewidzialny pianista. Każdy może zagrać na koncertowym fortepianie Boston Designed by Steinway&Sons.

Na konferencji prasowej zagrają Włodek Pawlik – zdobywca nagrody Grammy oraz Staś Makuracki – jedenastoletni pianista z Warszawy. Z okazji inauguracji Chopin Music Spot przez cały dzień odbywać się będą recitale fortepianowe, wśród wykonawców znajdą się m.in. jazzmani Włodek Pawlik oraz Wojciech Majewski, pianiści klasyczni oraz utalentowani uczniowie warszawskich szkół muzycznych.

Chopin Music Spot to strefa promująca muzykę fortepianową na warszawskim Okęciu. Jej otwarcie zbiega się w czasie z rozpoczęciem XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Instalacja, której głównym elementem jest koncertowy fortepian Boston Performance wyprodukowany przez legendarną firmę Steinway & Sons, będzie towarzyszyła pasażerom i gościom lotniska przez ponad rok. Dzięki niej każdy, kto poczuje w sobie artystyczną wenę, będzie mógł zasiąść za klawiszami prawdziwego koncertowego instrumentu najwyższej klasy – wartego kilkaset tysięcy zł Boston Performance Edition. Oczekiwanie na podróż umili także niewidzialny pianista, grający na fortepianie muzykę Chopina.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2014 r. z usług lotniska skorzystało ponad 10,5 mln pasażerów, czyli blisko połowa całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. Na lotnisku operuje 28 regularnych przewoźników (w tym czterech niskokosztowych), którzy w sezonie letnim 2015 obsługują połączenia do 85 portów w 43 krajach na czterech kontynentach. Na lotnisku działa 39 punktów handlowych, w tym 15 nowych sklepów, m.in. z towarami znanych i ekskluzywnych marek, jak Michael Kors, Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Salvatore Ferragamo, Burberry i Ralph Lauren oraz 21 restauracji i barów.

Steinway & Sons jest producentem najwyższej klasy fortepianów i pianin na świecie. Od 1853 roku nieprzerwanie wyznacza standardy dźwięku, dotyku i piękna. Instrumenty marki wybierane są przez 9 na 10 artystów koncertowych i pozostają preferowanym instrumentem muzyków grających profesjonalnie i amatorsko. Firma skupia elitarne grono Artystów Steinway, do którego należą najlepsi muzycy świata, w tym 23 pianistów z Polski.  W portfolio Steinway & Sons znajdują się również pianina i fortepiany marek Boston i Essex. Wyłącznym dystrybutorem instrumentów Steinway & Sons w Polsce jest firma Zibi S.A.