JOINTOJOY – inicjatywa Akademii Teatralnej w Warszawie

Drodzy Studenci z europejskich szkół teatralnych!

Europa znalazła się dziś w wyjątkowej sytuacji. Od dwóch miesięcy nie możemy się spotkać, odwiedzać, kosztować lokalnej kuchni naszych krajów… ale nadal możemy użyć naszej wyobraźni, aby być razem! W czasie tego kryzysu może okazać się, że jesteśmy sobie bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej.

Śpiewajmy

Grajmy

Bądźmy razem!

#JOINTOJOY to inicjatywa Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, której pomysłodawcą jest Piotr Głowacki.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyzwaniu, które uda się tylko przy współpracy europejskich szkół teatralnych.

 

Zasady wyzwania:

1. Jedna szkoła teatralna nominuje przynajmniej jedną uczelnię teatralną z innego europejskiego kraju.

2. Studenci nominowanej szkoły mają za zadanie zaśpiewać jedną zwrotkę „Ody do radości” Ludwiga van Beethovena w języku kraju, przez który zostali nominowani.

3. Szkoła, która nominuje, ma obowiązek wysłać nominowanym wskazówki językowe, jak należy zaśpiewać tekst (może być to nagranie video/audio, ważne, aby nominowani wiedzieli, jak wymawiać słowa w danym języku). Nominacja jest ważna tylko wówczas, gdy zostanie spełniony ten warunek.

4. Nominowana szkoła ma 7 dni na to, aby przedstawić swoje wykonanie w postaci nagranego filmiku. Utwór można wykonać w dowolnym stylu – jazz, hip hop, rock i inne– ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!
Nagranie należy przesłać na adres jointojoy@@e-at.edu.pl.
Zostanie opublikowane w mediach społecznościowych (YouTube i Facebook), na profilach poświęconych projektowi.

Wyzwanie będzie trwało 27 tygodni, a głównym jego celem jest zaangażowanie szkół teatralnych ze wszystkich krajów Unii Europejskiej podczas pandemii COVID-19. Chcemy podkreślić, że pomimo oddalenia, w tym trudnym dla wszystkich momencie, nadal możemy wspólnie działać, ponieważ wszyscy należymy do europejskiej wspólnoty. Elementem kończącym projekt będzie wspólne wykonanie Ody do radości po łacinie. Film planujemy opublikować na przełomie grudnia i stycznia.

Do dzieła!

#JOINTOJOY