Francuscy goście: Alice Pol i Dany Boon na Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego

Dany Boon i Alice Pol będą gośćmi specjalnymi Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Spotkają się z widzami po pokazach swojego nowego filmu „Przychodzi facet do lekarza” 28 i 29 maja w warszawskim kinie Muranów.

Dany Boon zachwycił publiczność kreacją niezbyt rozgarniętego listonosza we francuskim komediowym hicie wszechczasów „Jeszcze dalej niż Północ”. Z Alice Pol spotkał się już na planie „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. W „Przychodzi facet do lekarza” opowiedzieli historię hipochondrycznego Romaina (Boon), wciągającego w swoje problemy lekarza (Merad), jego siostrę (Pol) i niby przypadkiem połowę Paryża. Zainteresowanie filmem przerosło we Francji nawet wyniki kultowej komedii „Nietykalni”.

Pokazy „Przychodzi facet do lekarza” w ramach Przeglądu Nowego Kina Francuskiego: 28 maja, środa, godz. 18:00, kino Muranów, 29 maja, czwartek, godz. 20:00, kino Muranów

Reżyseria: Dany Boon („Jeszcze dalej niż północ”, „Nic do oclenia”)

Obsada:  Dany Boon(„Jeszcze dalej niż północ”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”), Kad Merad(„Jeszcze dalej niż północ”, „Pan od muzyki”, „Mikołajek”), Alice Pol („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Przepis na miłość”)

komedia | Francja 2014 | Dystrybucja w Polsce: Monolith Films, film w kinach od 11 lipca

5 Przegląd Nowego Kina Francuskiego to możliwość obejrzenia najlepszych, docenionych na międzynarodowych festiwalach francuskich filmów ostatnich lat. Większość filmów pokazywanych
w ramach przeglądu będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy. Organizatorami Przeglądu jest 
Instytut Francuski w Polsce oraz Gutek Film.

Projekcje odbędą się od 23 – 29 maja w warszawskim kinie Muranów oraz Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu, od 30 maja – 1 czerwca w kinie Charlie w Łodzi, od 1 – 5 czerwca w kinie Chatka Żaka w Lublinie i od 2 – 6 czerwca w Kinie Pod Baranami w Krakowie.

Program Przeglądu dostępny na stronach: muranow.gutekfilm.pl