Żywa Galeria: Ignacy Cembrzyński „Bonjour Paris”

Ignacy Cembrzyński (1959) – fotograf, mieszka i tworzy w Bielsku-Białej. Absolwent studium fotograficznego w Katowicach. Z przerwami fotografuje od 45 lat. W 2014 roku w przestrzeni miejskiej Bielska-Białej zrealizował wystawę wielkoformatowych fotografii z Chin. Specjalizuje się w szeroko rozumianej fotografii ulicznej. Interesuje go przede wszystkim temat miasta i jego mieszkańców. Jego najnowszą fascynacją jest fotografii minimalistyczna.

Mówi o sobie: „Nie czuję się ani FOTOGRAFIKIEM ani FOTOGRAFEM – jestem FOTOGRAFUJĄCYM, czyli opowiadaczem historii. Rejestracja obrazu trwa zaledwie ułamek sekundy, fotografia dla mnie jest funkcją czasu. Jednocześnie upływ czasu sam w sobie tworzy historię do opowiedzenia. Tworząc kompozycje, staram się mieć mocno otwarte oczy i widzieć nieco więcej”
„Paryż – jakim by nie był banalnym celem wyjazdów – jest wspaniałym miastem do przechodzenia z aparatem w ręku. Za mną wiele wizyt w Paryżu i jeszcze więcej z niego zdjęć. Na wystawie zobaczyć można 12 fotografii. Na każdej z nich jest człowiek, bo miasto bez człowieczego kontekstu staje się architektoniczną dekoracją. Zatem niech już tylko towarzyszy Wam dwanaście scen zarejestrowanych okiem przechodnia”.
Zapraszam
Ignacy Cembrzyński

Wystawy indywidualne:
• Festiwal Industriada 2016 i 2017
• FotoCafe102 – Łódź – „ Metro by Ignacy50” – 2016
• Galeria Teatru KOREZ – Katowice – „Metro by Ignacy50” – 2016
• Galeria Teatru KOREZ – Katowice – „ Boczny tor” 2015
• Galeria Liceum Plastycznego Bielsko-Biała – „ Przechodząc” 2015