Zimowa edycja: MARIKA & L.U.C.

Spragnieni Lata muzycy ponownie ruszają w Polskę z cyklem koncertów. Do Mariki dołączy równie charyzmatyczny performer – L.U.C, tworząc wspólnie najbardziej energetyczny duet artystyczny tej zimy.

Marika

Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca ambitny pop z elementami reggae, funku, soulu, jazzu i elektroniki. Karierę zaczynała w 2002 r. z formacją Bass Medium Trinity, z którą wydała płytę „Mówisz i Masz” 2004. Wtedy okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Reggae, publikowała jednak kolejne solowe albumy z piosenkami wykraczającymi poza ramy tego gatunku. Nagrała płyty „Plenty” 2008, „So remixed” (vinyl) 2009, „Put Your Shoes On/Off” 2010, „Momenty” 2012 (ze Spokoarmią), „Marika. Chilli Zet Live Sessions” 2013, singiel „Moje serce” 2007 i liczne gościnne udziały (m.in. Abradab, Pablopavo, DeMono)
Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Dwukrotnie nominowana do Fryderyka i raz do Superjedynek. Przez 5 lat prowadziła własną audycję muzyczną „Towary Kolonialne” w Radio Roxy. Prowadziła muzyczne programy telewizyjne m.in . 2,3 i 4 edycję The Voice Of Poland w TVP2. Jedna z autorek projektu „Morowe Panny” i „Panny Wyklęte”.
Jej muzyka to dobre teksty, emocje, koncertowy żywioł. Jej „Siła Ognia” niejedną osobę wyciągnęła z rożnych smutków, jej „Moje serce” stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych, udowadniając, że o miłości, o której napisano niezliczoną ilość durnych piosenek, wciąż można śpiewać niebanalnie. Entuzjastka roweru i roślinnej kuchni intuicyjnej. Honorowy dawca krwi. Zaraża optymizmem i uśmiechem. Marzy o posokowcu bawarskim, ale póki co za dużo podróżuje.

Artystka obecnie nagrywa nową płytę, której premiera zapowiedziana jest na 2015 rok.

http://www.facebook.com/MarikaOfficial
http://www.marika.art.

L.U.C

Łukasz L.U.C Rostkowski – kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki, Mateusze Trójki – ostatni w 2013 za płytę NIC SIĘ NIE STAŁO).
Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 12 albumów, w tym 6 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocę modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff)
Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U.DUDZIAK, zdobywcą Oscara Z. RYBCZYŃSKIM, Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m. in. TRICKIEGO, THE
PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, SKUNK ANANSIE i wielu innych. Jednocześnie, propagując ideę „podaj dalej”, łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.

W roku 2011 happaningiem na wrocławskim Gaju stworzył ruch POSPOLITE RUSZENIE, który miał na celu inicjacje dialogu na temat estetyki przestrzeni publicznej i „elewacyjnej wysypki” polskich blokowisk.
Zorganizował Dzień Słowa „RYMOLIRYKTANDO” – festiwal promujący wartości języka i dotrzymywania danego słowa. Festiwal odbywa się cyklicznie co roku zyskując coraz większą popularność.

Także w roku 2011 wydał swe największe dzieło – przypowieść KOSMOSTUMOSTÓW, która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.
W 2013 roku ukazała się płyta nagrana wspólnie ze światowej sławy trio akordeonowym MOTION TRIO., które gościło w największych salach koncertowych na świecie (m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku. wiedeński Konzerthaus). Album NIC SIĘ NIE STAŁO to ujawnienie skrajnie odmiennych
możliwości wykorzystania akordeonu – od sakralnych melodyjnych harmonii i futurystycznych brzmień, przez lekkie „ameliowo- surrealne” tematy wplecione w elektro- hip- hop, aż po szydercze bawarskie szlagiery. Dodatkowo wydana została płyta instrumentalna CITY OF HARMONY, która zawiera tylko instrumentalne wersje utworów z NIC SIĘ NIE STAŁO.

Ostatnim w 2013 roku projektem jest SLEEPOHOLIC, wydany w specjalnej poduszce. Płyta zawiera utwory do snu i relaksu, które są odpowiedzią L.U.C na tempo dzisiejszego świata. L.U.C wydał SLEEPOHOLIC jako Łukasz Rostkowski.

W 2014 roku wydana została antologia PRZEKRÓJ na 11-lecie kariery solowej L.U.C. Wydawnictwo ukazało się w dwóch formach: jako CD + DVD [zawierającym teledyski], oraz na płycie winylowej.

Podczas koncertów artysta zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”.