ŻAR – wystawa

Zdjęcia Sami Plapis ukazują szereg wzorów, które wytworzył ogień na zwęglonych deskach czy osmolonych oknach. Mimo wielu emocji jakie mogą wywołać te zdjęcia, chcielibyśmy, aby były one swoistą cegiełką i wystawiamy je dla Was na aukcję. Więcej szczegółów dotyczących samej aukcji już wkrótce.

Wernisaż wystawy:
22.02.2018 
19.00
Otwarta Pracownia Jazdów

Sami Plapis ukończyła Indologię na UW. W 2015 r., po przeprowadzce do Malezji, zajęła się fotografią. Od profesjonalnego fotografa odróżnia ją to, że jest obwieszona nie obiektywami i apartami, a trójką swoich dzieci. Podróże po świecie wykorzystuje na zatrzymywanie w obiektywie chwil i obrazów, które spotyka na swojej drodze. Uwagę skupia na ludziach, miejscach, scenach z życia. Nie robi zdjęć w obrębie jednego gatunku, a swój styl w związku z tym, określa jako „niekonsekwentny”.
Obecnie mieszka w Australii gdzie rozwija swoją fotograficzną pasję, szukając kolejnego ciekawego miejsca na świecie, gdzie mogłaby przenieść się ze swoim obiektywem.

Wystawy:
2015 – wyróżnienie w konkursie Kuala Lumpur Photography Festival oraz uczestnictwo w wystawie pokonkursowej
2016 – wyróżnienie w prestiżowym konkursie Travel Photographer Asia 2016, publikacja i uczestnictwo w wystawie pokonkursowej w MAPKL ART Gallery w Kuala Lumpur
2017 – wygrana w drugiej edycji konkursu „Bliżej Azji” organizowanym przez Centrum Studiów Polska Azja oraz uczestnictwo w wystawie pokonkursowej w Warszawie