X. Festiwal Tańca Zawirowania | LeeSaar | Princess Crocodile

Dwoje izraelskich choreografów z Nowego Jorku, Lee Sher i Saar Harari, opierając się na języku „Gaga” (nowatorski języka ciała opracowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystyczego Batsheva Dance Company) stworzyło we współpracy z międzynarodowymi tancerzami, magnetyzujące dzieło oparte przede wszystkim na fizyczności.

Princess Crocodile to spektakl powstały podczas rezydencji w BAC – Baryschnikov Arts Center. Opowiada o dojrzewaniu i kobiecości oraz odkrywaniu kruchej ścieżki do poznania siebie.

 

LEESAAR THE COMPANY (Stany Zjednoczone)

LeeSaar powstał w Izraelu w 2000 roku, założony przez Lee Sher i Saara Harari. W swojej twórczości wykorzystuje różne dyscypliny i metody ćwiczeń z zakresu zarówno klasycznego teatru, jak i teatru tańca, tworząc tym samym oryginalne i niepowtarzalne spektakle.

Prócz dwojga założycieli, w Teatrze tańczy siedem dziewcząt z różnych stron świata – Tajwanu, Korei, Stanów Zjednoczonych, Malezji, Kanady i Izraela.

W 2004 roku, po rezydencjach w Sidney oraz dwóch sezonach w Tel Awiwie, LeeSaar The Company na stałe przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rok później Lee i Saar otrzymali zielone karty przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki scenicznej.

LeeSaar – Princess Crocodile | 20:30 | Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Kameralna im. E. Młynarskiego