X. Festiwal Tańca Zawirowania| Kibbutz Contemporary Dance Company | If At All

Poruszający spektakl teatralny oparty na obrazach symbolicznych i abstrakcyjnych okręgów przeobrażających się z form zamkniętych w struktury otwarte.  Przestrzeń  ruchu fizycznego, której istotą jest łańcuch różnorodnych zdarzeń  oraz stale zmieniających się relacji międzyludzkich.

Choreografia, scenografia i światła: Rami Be’er

Tancerze: Ranana Randy, Nir Even-Shoam, Danielle Ohn, Oz Mulay, Shani Cohen, Etai Peri, Korina Fraiman, Daniel Costa, Ben Bach, Eyal Dadon, David Ben Shimon, Dafna Ironi, Tamar Barlev, Martin Harriague, Almog Kidron, Anat Oz

KIBBUTZ CONTEMPORARY DANCE COMPANY (Izrael)

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC), jeden z najważniejszych Teatrów Tańca w Izrealu, swoją markę i rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim Dyrektorowi Artsytycznemu, Ramiemu Be’erowi, którego unikalne, ekskluzywne choreografie stały się znakiem rozpoznawczym Teatru zarówno w Izraelu, jak i na świecie. Dzięki silnej technicznie i zróżnicowanej fizycznie obsadzie tancerzy oraz ich dynamicznej wrażliwości, KCDC przedstawia to, co w izraelskim tańcu najlepsze i regularnie występuje na najważniejszych scenach i festiwalach całego świata.

KCDC zostało założone w 1973 roku przez nieżyjącą już Yehudit Arnon, która stworzyła podstawy dla funkcjonowania kwitnącej dzisiaj International Dance Village. Z czasem IDC rozwinęła się i pod przewodnictwem Ramiego Be’era i zespołu KCDC zmieniła się w najwyższej klasy centrum Tańca.