Wystawa nieNATURALnie w Ney Gallery&Prints

nieNATURALnie to projekt audiowizualny dwójki artystów – artystki multimedialnej Beaty Małyski oraz twórcy muzyki Remigiusza Zawadzkiego.

Istotą przedsięwzięcia jest konfrontacja środowiska naturalnego z jego nienaturalnym odzwierciedleniem. Człowiek, w tym wypadku twórca, może przekształcić, czy nawet zniekształcić naturę, jednakże to ona zawsze będzie pełniła nadrzędną funkcję, ponieważ człowiek jest jej podporządkowany. Niezależnie od tego czy wytwór naśladuje, czy dekonstruuje oryginał, wymaga istnienia tego oryginału jako pierwowzoru.

Warstwę wizualną projektu stanowią fotografie sztucznej czarnej choinki ukazanej na tle natury. Na warstwę dźwiękową składają się odgłosy przyrody, w tym zwierząt, przekształcone za pomocą technik studyjnych w muzykę nawiązującą nie tylko do tradycji ambient, ale również do nowoczesnej elektroniki tanecznej. W efekcie dźwięki, które w rzeczywistym świecie koją, dzięki nowoczesnemu sound designowi zyskują zupełnie nowy wymiar, nadają się nie tylko do kontemplacji, ale mogą nawet zachęcić do tańca. Fotografie powstają od listopada 2013 roku. Wykonane zostały już m.in. na Błoniach Krakowskich, na Podlasiu, na Mazowszu oraz nad Morzem Bałtyckim.

Ekspozycja będzie się składać z wielkoformatowych fotografii, projekcji video oraz tła dźwiękowego. Ponadto zostanie wydany katalog z reprodukcjami prac oraz płytą CD z nagraniami audio. Opiekunem projektu jest prof. Wojciech Prażmowski, wybitny polski fotograf, wykładowca warszawskiej ASP i łódzkiej PWSFTViT, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fotografie prezentowane na wystawie zostały wydrukowane w pracowni fotograficznej Ney Gallery&Prints. Istnieje możliwość zakupu sygnowanych, limitowanych wydruków kolekcjonerskich.

Wstęp wolny