Wystawa malarstwa Michała Konrada Zalewskiego /Geometal

Michał Konrad Zalewski to urodzony w 1976 r. wrocławski artysta realizujący się w kilku dziedzinach sztuki: muzyce, malarstwie i grafice. Jako nastolatek założył zespół muzyczny, w którym grał na gitarze do 1997 roku. W latach 1998-2004 przyczynił się do budowy niezależnej polskiej sceny techno.

W tym czasie zrodziła się jego kolejna pasja – grafika użytkowa, którą zajmuje się komercyjnie do dziś. To ona zdefiniowała jego sposób na życie przez kolejne 20 lat. W latach 2012-2015 studiował rysunek i malarstwo we Wrocławskiej Szkole Rysunku.

Malarstwo, początkowo traktowane jako rozwinięcie dotychczasowych doświadczeń twórczych, stało się jego kolejną pasją. Od początku roku 2017 angażuje w nie całkowicie, porzucając pracę na pełny etat i poświęcając się tworzeniu w swojej pracowni. Kilkadziesiąt jego prac znalazło miejsce w prywatnych kolekcjach.

O swojej najnowszej serii obrazów, powstającej od wiosny 2017r. artysta pisze tak: „W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni dużą ilością bodźców wizualnych, dlatego próbuję tworzyć coś prostego, delikatnego i nienachalnego. Moje obrazy powstają z prostych elementów, celowo ograniczam ilość kolorów. Stosuję okrąg jako idealną figurę geometryczną i wyróżniam go metalicznym kolorem.
Ograniczone elementy dają możliwość zbudowania niezliczonej ilości kompozycji. W moich pracach ważny jest nastrój, nie temat. Traktuję je jako element otoczenia, natomiast potrzebę analizowania pozostawiam odbiorcy. Moje malarstwo ma cieszyć, a nie opowiadać. Mogę powiedzieć, że seria ‚Geometal’
jest muzyczna, ponieważ muzyka jest dla mnie bardzo ważnym źródłem inspiracji i stanowi nieodłączny element procesu twórczego.”

16.11.2015 – wystawa indywidualna we Wrocławskiej Szkole
Rysunku
10.12.2015 – wystawa zbiorowa na Gali ABSL Diamonds 2015
w Hotelu Sheraton w Warszawie
17.11.2017 – wystawa indywidualna w Galerii Oficyna Art &
Design w Warszawie