Wojtek Mazolewski Trio | Streaming LIVE

Przestrzeń jazzu / Space of jazz to cykl koncertów prezentujących czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu. Jako miłośnicy muzyki jazzowej stwarzamy na Elektoralnej miejsce spotkań z artystami, miejsce w którym wybrzmi osobista nuta jazzu, miejsce, w którym artyści otworzą przed publicznością swoją wewnętrzną przestrzeń, a odbiorca będzie mógł przeżywać muzykę w świadomy sposób. Stwarzamy przestrzeń na wymianę energii między muzykami a publicznością. Każdy z nas porusza się w wewnętrznej przestrzeni myśli, odczuć, emocji. Każdy artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń, w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i przestrzeń drugiej osoby. Muzyki nie można dotkną, zobaczyć. Jedyną definiująca jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie.

Ten czas spędzimy z artystami:
Wojtkiem Mazolewkim
Joanną Dudą
Krzysztofem Kawałko
oraz Hubertem Zemlerem

Drogi Słuchaczu! To wydarzenie będzie streamingowane online LIVE na Facebooku oraz na YouTube Mazowieckiego Instytutu Kultury. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zaprosić Trio Wojtka Mazolewskiego do domowych przestrzeni.

Uwaga! Koncert będzie dostępny w czasie rzeczywistym oraz jedynie godzinę po zakończeniu transmisji!

Wojtek Mazolewski – polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych, takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet.
Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet.
Program koncertu wypełnią najnowsze utwory Wojtka Mazolewskiego powstałe w czasie pandemii. To muzyka, która powstała z potrzeby poszukiwania wewnętrznego spokoju, harmonii ze sobą i światem oraz pozytywnej energii w każdej sytuacji.

Prezentowany materiał jest obecnie w procesie kształtowania. Mazolewski pracował nad nim przez ostatnie miesiące wraz z zaproszonymi muzykami – Joanną Dudą i Krzysztofem Kawałko. Efekty tej współpracy przedstawią wspólnie podczas środowego koncertu. Z zespołem wystąpi także Hubert Zemler.