Wojtek Mazolewski Quintet • Polka w Spatifie

Po sukcesie albumu WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET „Polka Worldwide Deluxe Edition” na świecie, WMQ wyrusza zagrać dla Was trasę promującą płytę w Polsce – warszawski koncert odbędzie się w Klub SPATiF w środę 13 lutego.

Album „Polka Worldwide Deluxe Edition” kwintetu Wojtka Mazolewskiego ukazał się w sierpniu 2018 roku na w światowej dystrybucji nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings.

Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mediów światowych.

Amerykański DownBeat Magazine uznał ją za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 roku. Wyróżnieni przyznane polskiemu albumowi jest tym bardziej ważne że Downbeat to najstarszy i najbardziej prestiżowy magazyn jazzowy na świecie.
O albumie „Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. Album docenił także legenda radia BBC Radio 6 Music – Gilles Peterson poświęcając jej jedną ze swoich audycji.

Entuzjastycznie przyjęła płytę także zagraniczna publiczność, która tłumnie przybyła na koncerty m.in. w Londynie, Rzymie, Moskwie czy Władywostoku.

Zespół wraz z liderem Wojtkiem Mazolewskiem współtworzą Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki.