Wirtuoz skrzypiec NIGEL KENNEDY powraca!

13 maja brytyjski wirtuoz skrzypiec powróci do Stodoły i tym razem poprowadzi w niezwykłą podróż po historii muzyki skrzypcowej – od sonat Bacha po kompozycje własne, inspirowane jazzem, rockiem, oraz nawiązujące do bliskiej Kennedyĺemu twórczości Jimmi Hendrixa.

Wraz z Nigelem Kennedy’m wystąpią zaproszeni przez niego wybitni przedstawiciele zarówno polskiego jazzu , brytyjskiego rocka oraz londyńskiej współczesnej sceny jazz & funk.

W lutym 2012 Nigel Kennedy zaprezentował Bach i Fats Waller w Azji. Kompletnie akustyczny program, stworzony do miejsc z naturalną akustyką. Pierwsza część zawiera solowe kawałki Bach’a, a w drugiej Kennedy zaaranżował muzykę Fats Waller’a do grania na skrzypcach, gitarze i perkusji.

W marcu 2013 Sony Classical wydało album Recital Nigela Kenned’iego. Znajdują się na nim nagrania klasyczne związane z programem Bach spotyka Fats Waller’a.

Od ponad dwudziestu pięciu lat Nigel Kennedy jest uznawany za jednego z czołowych światowych wirtuozów skrzypiec. Jego unikalna technika, ogromny talent wniosły powiew świeżości zarówno do klasycznego jak i do  współczesnego repertuaru.

NIGEL KENNEDY – skrzypce
Doug Boyle  (UK)  – gitara
Orphy Robinson  (UK) – wibrafon
Jerzy Kukurba (PL)   – akordeon
Adam Czerwiński   (PL) – perkusja
Tomasz Kupiec (PL) –  kontrabas

Gościnnie:
Cleveland Watkiss (UK)  – vocal

Nigel Kennedy- Ajde Jano