Wielokulturowe Warszawskie Street Party

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

Założeniem festiwalu jest prezentacja – poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Street Party jak co roku rozpocznie wielokulturowa parada, która wyruszy o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Poprowadzą ją m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Capoeira UNICAR Żoliborz, Viva Cuba Dance Studio & Drumbastic, Bloco Central, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Szkoła Tańców Karaibskich SHO, SalsHall Ortodox, Tropicuba, Tancerze.pl, Tropicana, Lombeliko, Steps4Salsa, Omphalos Tribe, Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‚Uanga’, LatinGrove, Treblers, Capoeira FICAG, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian, Dziecięcy Zespół Czeczeński’Nochci’o’, ukraińskie organizacje i inicjatywy mniejszościowe i imigranckie w tym: Związek Ukraińców w Polsce, Koło w Warszawie gazeta ‚Nasze Słowo’, Fundacja ‚Nasz Wybór’, Centrum Ukraińskiej Kultury, ośrodek rozwoju - ЦУК.ор, młodzi Tybetańczycy z Fundacji Sam Dżub Ling i łódź Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają występy, pokazy i warsztaty w kilku punktach miasteczka:

SCENA GŁÓWNA

14:10 Giorgi Maglakelidze i Małgorzata Abramczyk – pokaz tańca gruzińskiego
14:20 Szkoła Tańców Karaibskich SHO – Agnieszka Myszkowska z pokazem Tribal Fusion Solo
14:25 Akademia FlamencoArte – Chopin flamenco, spektakl flamenco, pokaz tańca indyjskiego
15:00 Aleksandra ‚Apsara’ Kilczewska – beludżyjski taniec bransoletek
15:05 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty dancehall
15:30 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‚Uanga’ – pokaz Afro dance (fuzja tańców tradycyjnych ze współczesną formą afro – azonto i house)
15:35 Omphalos Tribe – American Tribal Style – pokaz i animacje
16:00 Salsa Libre – animacje: reggeaton – Sandra i Edyta, salsa kubańska – Yuleydi Alba Villafuerte, salsa – Marek Badurek
16:45 SalsHall Ortodox – prezentacja kultury Yoruba z Kuby – koncert na tradycyjnych bębnach batá wraz z pokazem tradycyjnego tańca i animacją taneczną, którą poprowadzi Ale Camara
17:10 Yachad – warsztaty tańców izraelskich
17:35 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‚Uanga’ – warsztat afro house
17:55 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty reggaeton
18:15 Aleksandra ‚Apsara’ Kilczewska – tadżycki taniec z regionu Kulob
18:20 Uakoko – warsztaty tańca hula
18:55 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‚Uanga’ – pokaz i warsztaty dancehall
19:20 Szkoła Tańców Karaibskich SHO – animacja nowego tańca z Ghany – Dorota Piasecka
19:45 Steps4Salsa – taniec brzucha – pokaz i warsztat
20:05 Casa De Oye – warsztaty salsy kubańskiej
20:30 Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca ‚Uanga’ – Azonto (Afro dance z Ghany)
20:50 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty samby
21:15 SalsHall Ortodox – pokaz tańca, śpiewu i gry na bębnach afrykańskich w duecie Ale i Andy Camara, animacje afrykańskie, nauka tańca – Andy Camara
21:30 Magia do Samba & Danca Brasil – pokaz samba axe

STREFA POKAZÓW I WARSZTATÓW

15:00 Koncert zespołu ‚Nanta’ – bębny koreańskie
15:15 Ritmo Bloco & Afro Carnaval – koncert grupy batucadowej i pokaz samby brazylijskiej
15:45 Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG) – pokaz capoeiry
16:15 Bloco Central – koncert grupy batucadowej
16:45 Kursanci Mohameda Gasparda Conde – występ grupy bębniarskiej
17:00 Akademia Amphora – warsztaty batucadowe
17:30 Fundacao Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG) – pokaz capoeiry
18:00 Strefa Rytmu – warsztaty bębniarskie
18:40 Drumbastic – koncert batucadowy

więcej informacji na: http://kontynent-warszawa.pl/