Wielkie malarstwo na ekranie: Osobliwy świat Hieronymusa Boscha

3 maja (środa) o godz. 16:00 zapraszamy do Kina Muranów na kolejny pokaz z cyklu: Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów i na film „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha”.

„Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” z Het Noordbrabants Museum w ’s-Hertogenbosch

Film powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha.

Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie cze292ł inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

Film z serii EXHIBITION ON SCREEN: Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów.

Zapraszamy w podróż po największych muzeach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Bilety: 25 zł