Wielka Parada Syren

Syrenka jest symbolem Warszawy. Zgodnie z legendą czuwa nad miastem i jego mieszkańcami. 

To właśnie warszawska syrenka będzie motywem przewodnim jubleuszowych obchodów Święta Wisły. Najważniejszym wydarzeniem odbywającym się na lądzie podczas Święta Wisły będzie „Wielka Parada Syren”. Zapraszamy wszystkich uczestników wydarzenia do wspólnej zabawy! Puście wodze wyobraźni i na ten jeden dzień zamieńcie się w warszawskie syreny! Liczy się pomysł! Do udzialu w paradzie zaproszeni są również panowie w strojach warszawskich trytonów. Niech Bulwary Wiślane zapełnią się ogonami, łuskami i innymi syrenimi i wiślanymi ozdobami! Wielka Parada Syren zwieńczona będzie konkursem na najpiękniejszą syrenę wraz ze świtą.

Program:
16.30 – start parady – bulwar gen. George’a Smitha Pattona (na wysokości Muzeum Sztuki Nowoczesnej)
17.00 – zakończenie parady i rozpoczęcie konkursu na najpiekniejszą syrenę.
17:30 – ogłoszenie wyników konkursu

O wyborze najpiękniejszej Syreny, Trytona oraz Małej Syrenki zadecyduje jury! Najciekawiej przebrana syrena zostanie uhonorowana tytułem Najpiękniejszej Syreny Święta Wisły 2017. 
Nagrodzone i wyróżnione w konkursie osoby, zostaną zaproszone do przepłynięcia w wieczornej, rozświetlonej paradzie jednostek wodnych na Wiśle, która odbywa się tego samego dnia (9 września), od godziny 19:00.