„Wieczory w Umbrii” Marleny de Blasi – spotkanie z autorką

„Marlena de Blasi to prawdziwa czarodziejka nastroju. Otwieram jej książkę i natychmiast jestem w słonecznej, wypełnionej smakami i zapachami Italii”, mówi o książce Katarzyna Michalak. Spotkanie z autorką powieści, Marleną de Blasi, odbędzie się we wtorek, 26 maja o godz. 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie.

Miranda, Ninuccia, Paolina i Gilda tworzą umbryjski Klub Kolacji Czwartkowych. Co tydzień spotykają się w starym kamiennym domku w górach nad Orvieto, aby wspólnie gotować, jeść, pić wino i rozmawiać o życiu. Pochodzą z Umbrii i są wielbicielkami umbryjskich tradycji kulinarnych. Wszystkie w swoim życiu zajmowały się profesjonalnie gotowaniem. Wierzą, że przy dobrej kolacji można odzyskać siły i radość, których pozbawia nas dzień. Wspólne celebrowanie posiłku jest sposobem na codzienne troski, sprzyja wspomnieniom, koi żale i pozwala przeżyć chwile szczęścia.

„Wieczory w Umbrii” to opowieść o kuchni, o smakach i zapachach. To także rozmowy o wierności, starzeniu się, mężczyznach, dzieciach, przeznaczeniu, mafii, Kościele i nieprzemijającej radości życia. Książka zawiera przepisy na dania tradycyjnej kuchni umbryjskiej, które bohaterki z upodobaniem przygotowują w każdy czwartek. Marlena de Blasi w mistrzowski sposób zaczarowuje czytelniczki i zabiera je w niezapomnianą podróż do słonecznej Italii.

Marlena de Blasi jest autorką bestsellerowych książek, m.in. „Tysiąc dni w Wenecji”, „Tysiąc dni w Toskanii”, „Tysiąc dni w Orvieto”, „Tamtego lata na Sycylii”, „Lavinia i jej córki” oraz powieści „Amandine”. Pracowała jako szefowa kuchni, dziennikarka, konsultantka do spraw żywności i wina oraz recenzentka restauracji. Jest również autorką dwóch książek kucharskich z przepisami kuchni włoskiej, wydanych w wielu krajach. Mieszkała wraz z mężem Fernandem w Wenecji, następnie w San Casciano w Toskanii, a obecnie mieszka w Umbrii, w miasteczku Orvieto.

Wstęp wolny