Wieczór pełen improwizacji

8 kwietnia w klubie MÓZG Powszechny odbędzie się Wieczór Improwizacji (Teatr).

Jednym z założeń klubu MÓZG Powszechny jest otwarcie się na eksperyment i odkrywanie, nie tylko w warstwie muzycznej. Tym razem w czasie wieczoru publiczność będzie mogła zobaczyć popis gry aktorskiej podczas improwizacji teatralnej.

Projekt przewiduje przedstawienie w dwóch aktach. Podczas pierwszego improwizować będą zaproszeni przez klub MÓZG aktorzy. Oni rozpoczną przedstawienie, które w drugim akcie będzie kontynuowane z udziałem chętnych z grona aktorskiego przebywających na widowni.

„Opowiadanie historii jest istotą teatru. Wieczór improwizacji teatralnej powinien przybrać kształt spotkania wypełnionego opowieściami naznaczonymi żywiołem spontaniczności – zaskakującymi, odkrywczymi. Opowieści, które w ten sposób powstaną, mogą być smutne, wesołe, mądre i głupie, przejmujące i wzruszające, proste i złożone. Łączą je dwie rzeczy: nieprzewidywalny efekt i autentyzm usiłowań aktorów improwizujących” – mówi prowadzący projekt Rober Kibalski.

Kto może wziąć udział? Aktorzy, dramatopisarze, reżyserzy, osoby pasjonujące się teatrem i szukające wyzwań, inspiracji.

Wieczory improwizacji mają służyć nawiązaniu nowych relacji, twórczemu rozwojowi i konfrontacji z własnym sposobem działania, słowem – wyjściu poza schemat.

Aktorzy biorący udział w projekcie:

Magdalena Morgan

Edward Wawrzoń

Michał Głowacki

Jan Aleksandrowicz-Krasko

 

Prowadzenie: Robert Kibalski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1994 roku. Pracował jako aktor w Bałtyckim Teatrze w Koszalinie, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze w Radomiu oraz w Teatrze Ochoty w Warszawie. Obecnie pracuje i mieszka w Warszawie. Współpracuje ze studiami nagrań oraz występuje w programach telewizyjnych.  Swoją przygodę z teatrem improwizacji rozpoczął siedem lat temu w Teatrze  ANIMA, następnie w Teatrze Improwizacji AB OVO, w którym obecnie występuje. Od siedmiu lat pracuje z młodzieżą jako instruktor teatralny w Teatrze Ochoty prowadząc zajęcia z technik teatru improwizacji. Jest trenerem Grupy Improwizacji Teatralnej SŁABO TO WIDZĘ. Prowadzi również warsztaty dotyczące improwizacji aktorskiej.