„Wewnętrzne głosy” Teatru Piccolo z Mediolanu (gościnny występ)

Spektakl zdobył serca publiczności i krytyki w ponad 30 miastach na całym świcie, m.in. w Chicago, Petersburgu, Paryżu, Londynie, Madrycie i Budapeszcie. Niezwykła rola Toniego Servillo!

Alberto Saporito, któremu przyśniło się morderstwo przyjaciela, zaczyna myśleć, że zostało ono rzeczywiście popełnione przez rodzinę sąsiadów, co wprawia w ruch cały mroczny mechanizm podejrzeń i donosów. Dochodzi do pełnej “dezintegracji nieczystego sumienia”, a Alberto, nie mogąc zrobić niczego, by się wyzwolić, czuje się zarówno jej świadkiem, jak i tragicznym współsprawcą. Komedia Eduardo De Filippo, choć utrzymuje atmosferę zawieszoną gdzieś na pograniczu rzeczywistości i iluzji, w sposób zdecydowany dokonuje głębokiego zamieszania w nieczystych sumieniach swoich bohaterów, a co za tym idzie, w sumieniach samej publiczności.

Reżyseria: Toni Servillo

Scenografia: Lino Fiorito

OBSADA:

Chiara Baffi, Betti Pedrazzi, Marcello Romolo, Peppe Servillo, Toni Servillo, Gigio Morra, Lucia Mandarini, Vicenzo Nemolato, Marianna Robustelli,  Antonello Cossia, Daghi Rondanini, Rocco Giordano, Maria Angela Robustelli,  Francesco Paglino