Wernisaż wystawy malarstwa Zuzanny Zu Jankowskiej “Punkty stałe”

Żywa Galeria Stalowa 52 zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy malarstwa Zuzanny Zu Jankowskiej zatytułowanej “Punkty stałe”. W trakcie wernisażu z autorskim muzycznym komentarzem do prac plastycznych wystąpi Wojtek Makowski, muzyk jazzowy, kompozytor, producent muzyczny (Triomaku, Ballady i Romanse). W Żywej Galerii wystąpi jako DJ, operując gatunkami muzycznymi takimi jak ambient, ECM jazz, czy downtempo i chillout. Całość muzycznej oprawy będzie wysmakowana i dopasowana do wernisażu, specjalnie po to, żeby spotęgować efekt wyjątkowych prac Zuzanny Zu Jankowskiej.

„Punkty stałe” to zbiór prac malarskich z okresu twórczego 2016-2017 będący mieszanką tematyczną. Za każdym obrazem ukryta jest postać lub historia. W swoich pracach artystka odwołuje się do punktów stałych, wiecznie żywych w kulturze i sztuce, takich jak archetypy czy motywy antyczne. Uchwycone w geometrii historie stanowią alternatywny przekład rzeczywistości inspirujący artystkę. Jej prace potrafią być naiwne i słodkie, ale również niepokojące i zaskakujące. W obrazach artystki wyraźnie wyczuwalny jest pełen ambiwalencji stosunek do świata. Symbolizm, popkultura, geometria, a także refleksyjność i emocje – wszystko to, a nawet więcej, odnajdziecie w świecie, który wyszedł spod pędzla Zuzanny Zu Jankowskiej.

Zuzanna Zu Jankowska ur. w 1991 r. w Warszawie. W 2016 r. obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. W 2016 zdobyła główną nagrodę w prestiżowym Konkursie o Artystyczną Nagrodę Siemensa. Zajmuje się grafiką warsztatową, komputerową oraz malarstwem. Jej twórczość charakteryzuje graficzny realizm osadzony w geometrii. Najczęściej przedstawia wizerunki zwierząt, ludzi oraz rzeźb klasycznych. Nawiązuje do popkultury, emocji, symboliki a także humoru.

Strony artystki:
www.facebook.com/ZJArtProject
www.zujankowska.tumblr.com

Wernisaż wystawy 7 września (czwartek) 2017, Start: 19:00 (wstęp wolny)
Miejsce: Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52, Stalowa 52, Warszawa
Wystawa czynna do: 05 października 2017
Kurator wystawy: Anna Madejska