Wernisaż wystawy „AMOK Kolorów”

22 kwietnia 2017 (sobota)
godz. 19:00
wstęp wolny

Wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Krzysztofa Dudzińskiego – Ka Dee pt.: „AMOK Kolorów”. 
Wystawa będzie czynna do 10 maja.

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

Absolutna supremacja koloru. W malarstwie Ka Dee to czysty kolor buduje formę. Przeważa kolorystyka ciepła: żółty, czerwony, pomarańczowy, a nawet tak zwane kolory zimne jak fiolety bądź zielenie, również sprawiają wrażenie ciepłych. 
Niektóre wręcz robią wrażenia kolorowego amoku bez żadnej kontroli i przemyślenia.. Mamy wrażenie jakiegoś surrealistycznego opowiadania o Świecie, gdzie czerń jest tylko próbą dodania konstrukcji lub rysunku. Pewnego okiełznania szaleństwa koloru.. Amoku koloru. 
W pewnych kompozycjach kwiatowych, owszem czerń stanowi próbę zasugerowania konstrukcji, natomiast niektóre, szczególnie te które malowane są na żółtym tle radzą sobie doskonale bez czerni jako dominanty. Sama biel i odmiany karminu.
W innych kompozycjach jak nazywa je artysta PIKTURACH czerń podkreśla formę dodaje jej gęstości, wydobywa już gotowy schemat. I wszystko na pozór wydawało by się proste i wskazywałoby na zabawę czystym kolorem, gdyby nie to że na koniec jest próba budowania obrazu przestrzennego przez dodanie miękkiego półcienia w kolorze. Ostatnim eksperymentem jest budowanie przedmiotu za pomocą samego tylko cienia. Tylko ten kolorowy cień ma wydobywać przedmiot z nicości.