Wernisaż wystawy Adriana Vozny /Iron Universe

IRON UNIVERSE to projekt, który jest autorską wizją konstrukcji wszechświata. Adrian Vozny sięgając do nietypowych materiałów i używając ciekawych technik (stosowanie związków chemicznych) stworzył ujmujące dzieła, które przybliżają nam kosmos. 

„Projekt ten powstał z inspiracji astronomią i astrofizyką, które uczą że większość pierwiastków ciężkich, czyli składowych ziemskich metali, powstało w zderzeniach gwiazd neutronowych i dotarło na nasza planetę z kosmosu. Dlatego klasyczne płótno zastąpione zostało metalową blachą, na której malowane są abstrakcyjne planety, gwiazdy neutronowe, obłoki międzygwiazdowe oraz galaktyki jak również nadrukowywane są autorskie fotografie za pomocą innowacyjnej metody UV.”

Adrian Vozny (ur.1984r.) – Pochodzi z Rzeszowa/Polski. Na co dzień pracuje jako aktor i konferansjer, a sztuka i proces tworzenia to jego pasja. Należy od niedawna do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest portrecistą, ale świetnie czuje się również w fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Ostatnio zaczął rozwijać zakres swojej twórczości o malarstwo i rzeźbę. Pomimo krótkiego dorobku artystycznego ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. jest laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego DEBUTS 2017 (Doc!Photo Magazine) oraz uczestnikiem Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016. W 2017r. jego prace można było oglądać m.in. w: Muzeum Historycznym w Galerii im. Z. Beksińskiego na Zamku Królewskim w Sanoku oraz w Lille (FRANCJA) w Galerii Maison de la Photographie czy w Zamku Cesarskim w Poznaniu.