Warsztaty Otwarte „Miasto – poszerzona przestrzeń teatru”

10 lat temu ruszył projekt Teren Warszawa, który teatralnie poruszył tkankę miasta. Jak dziś możemy wykorzystać to doświadczenie? Jak twórczo ożywić przestrzenie nieteatralne? Jaki potencjał kryje w sobie miasto i jego mieszkańcy? 

Warsztat będzie próbą zmierzenia się z „twórczym fermentem” miejskiej przestrzeni i okazją do projektowania artystycznych interwencji na ulicach Warszawy. 

Prowadzenie: Sebastian Świąder, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Pedagog teatru, animator kultury, performer, aktor amator i muzyk. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Instytutem Teatralnym. Współtwórca kolektywu artystycznego Performeria Warszawy. Stażysta teatru Węgajty/projekt terenowy. Członek sieci Latających Animatorów Kultury oraz Kolektywu Terenowego – grupy etnoanimacyjnej. Wymyśla i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne, m. in. Teatranki – niedzielne warsztaty dla rodziców i dzieci w Instytucie Teatralnym. Fascynuje go odkrywanie nowych przestrzeni muzycznych i dźwiękowych, gra na skrzypcach, melodyce i instrumentach własnej konstrukcji.

Zapisy: edukacja@trwarszawa.pl