Warsztaty hodowli lamp z grzybów

Interesują cię idee DIY?

Chciałbyś poznać pomysły na zrównoważoną produkcję przyszłości?

Masz otwartą głowę i lubisz poznawać nowe technologie?

Na warsztatach nauczysz się prostej techniki, która pozwala tworzyć użytecznie przedmioty, wykorzystując materiał, który jest wytrzymały, lekki, nie zawiera toksycznych substancji. Pozwala na tworzenie plastycznych kształtów o każdej formie.

Jest to kompozyt, który bazuje na sile grzybni, tworzy sieć cienkich nitek i zachowuje się jak naturalne spoiwo. Nie zostawia żadnego śladu w środowisku. Może zostać zutylizowany w kompostowniku, żeby wzbogacić ziemię w twoim ogródku. W przeciwieństwie do powszechnych technologii produkcji kompozyt grzybowy korzysta z odpadów drewnianych i zmienia je w pełnowartościowy obiekt użytkowy, nie zużywając wiele energii, wody czy innych surowców. Zmieniające się warunki takie jak wybór gatunku, czas i temperatura wzrostu sprawiają, że każdy powstający obiekt jest wyjątkowy.

Po wysuszeniu materiał staje się obojętny biologicznie i odporny na pleśnienie, dzięki naturalnej powłoce produkowanej przez grzybnię. Kompozyt bazujący na grzybni jest bezpieczny dla zdrowia.

Projekt ma za zadanie przybliżyć przyszłość zrównoważonej produkcji. Łączy ze sobą projektowanie produktu, inżynierię materiałową i biologię. Powstaje na wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie przy wsparciu zakładu filogenetyki i ewolucji Uniwersytetu Warszawskiego.

Warsztaty tworzenia lamp

czas trwania: ok. 2 godziny

W tym czasie poznamy możliwości bio-wytwórczości i zapoznamy się z tym ruchem w kontekście dizajnu na świecie.
Krótka prezentacja na temat związku projektowania i natury, oraz wprowadzenie w wytwarzanie z użyciem grzybni.

Każdy stworzy własną lampę wiszącą z biomateriału, w komplecie:
– Energooszczędna żarówka LED
– kabel w oplocie ( 3 kolory kabla do wyboru)
– oprawka
– instrukcja opisująca proces wytwarzania krok po kroku

zapisy:
https://lampyzgrzybow.evenea.pl/
lampyzgrzybow@gmail.com

uwaga! materiał rośnie 10-14 dni aby stworzyć w pełni użytkowy obiekt