VOO VOO i „Dobry wieczór”

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze znakomitym efektem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski  kompozytor, autor bardzo ciekawych metafo rycznych tekstów, gitarzysta,  wokalista, producent muzyczny.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice.  Tak też będzie w przypadku najnowszej płyty zespołu Voo Voo. Tym razem muzycy Voo Voo wybiorą się podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi i tam mieszka Alim Gasimov, który zaszczycił zespół Voo Voo, przyjmując zaproszenie do gościnnego udziału w ich najnowszych nagraniach. Wraz z Alimem Gasimowem, na płycie Voo Voo zaśpiewała  także jego córka Fargana Gasimova.

Alim Gasimov to postać niezwykła. Wielokrotnie nagradzany za swój unikatowy talent wokalny, w tym przez International Music Council UNESCO. Nagroda ta należy do najwyższych wyróżnień na Świecie, zarezerwowana jest dla najwybitniejszych Artystów. Sztuka uprawiana przez Pana Qasimova toMugham. Znana jest w niemal całej Azji Centralnej, ale w Azerbejdżanie ma status szczególny. To bardzo stara sztuka przez wieki przekazywana z pokolenia na pokolenie bez użycia zapisu muzycznego w ramach procesu wtajemniczania ucznia przez mistrza.  Talent wokalny Alima Qasimova  jest doceniany na całym świecie, Artysta gra liczne koncerty, współpracował między innymi z takimi Artystami jak Jeff Buckley czy Kronos Quartet
Premiera płyty zatytułowanej „Dobry wieczór” odbędzie się 24.10.2014. Znajdzie się na niej 10 utworów. Prócz zasadniczego składu: Wojciech Waglewski – śpiew, gitara, Mateusz Pospieszalski – śpiew, saksofony, Karim Martusewicz – kontrabas, Michał Bryndal – perkusja,  na płycie można będzie usłyszeć także specjalnych gości: Alim Gasimov (Azerbejdżan), Fargana Gasimova (Azerbejdżan) oraz Zespół wokalny  „Bornus Consort”.  Album ukaże się nakładem firmy ART2 Music przy współpracy i dystrybucji Agora S.A.

Voo Voo – Gdybym (2014)