Ukryte: „Wyjście przez sklep z pamiątkami” w reż. Banksy’ego

Dlaczego nadajemy określony porządek i znaczenie przestrzeni wokół nas? Co się dzieje, jeśli stajemy się silnie przywiązani do przyjętego porządku i znaczenia? Jakim głosem jest street art, który łamie ten porządek? Jak silny musi być przekaz, żebyśmy mogli zacząć zastanawiać się nad znaczeniem tego, do czego jesteśmy tak silnie przywiązani? Czy możemy bawić się tymi znaczeniami?

Banksy – brytyjski artysta street artu, tajemnicza gwiazda sztuki ulicznej, zrealizował film, w którym wydaje się, że tak jak i w swojej sztuce bawi się prawdą. Spodziewamy się filmu o Banksym. Tymczasem oglądamy historią francuskiego sklepikarza Thierry’ego Guetty zafascynowanego ulicznymi artystami, który nie mogąc rozstać się ze swoją kamerą dokumentuje historię street artu.

Czy film Banks’ego to kolejny przykład zabawy? W co tym razem bawi się z nami artysta?

Gościem dyskusji po projekcji filmu będzie psychoterapeutka psychoanalityczna Marzena Pasek. Dyskusję poprowadzi krytyczka filmowa Anita Piotrowska.

Organizatorem cyklu UKRYTE. Psychoanalityczne Spotkania Filmowe jest Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej we współpracy z kinem ILUZJON.