Tydzień z Edwardem Dwurnikiem

Rozpoczął się tydzień z najbardziej rozpoznawalnym malarzem w Polsce. W dniach 19 kwietnia w Warszawie można zobaczyć prace Edwarda Dwurnika niepokazywane wcześniej na żadnej wystawie.

Edward Dwurnik jest jednym z najbardziej barwnych i przewrotnych artystów współczesnych, który od ponad 40 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce. Jeszcze w latach 70. sportretował realia PRL-u w cyklach „Sportowcy” i „Robotnicy” – otrzymał za niego w 1981 roku Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida. Jego cykle „Podróże autostopem”, „Warszawa”, „Błękitne” czy „Niebieskie miasta” przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą, o czym świadczą liczne nagrody i wystawy międzynarodowe.

Jest też artystą niezwykle twórczym. Spod jego pędzla wyszło ponad 5 tys. obrazów, pogrupowanych w zamknięte serie. Mimo tak dużej liczby prac zainteresowanie twórczością Dwurnika nie słabnie. Dlatego właśnie DESA Modern zdecydowała się zorganizować „Tydzień z Dwurnikiem” w  swoim butiku w Galerii Mokotów.

Ulubionego płótna nie można mieć zawsze przy sobie. Ale to nie oznacza, że taki obraz nie może nam towarzyszyć na co dzień. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję inkografii oraz dodatków ozdobionych najlepszymi pracami Dwurnika. W ofercie są apaszki i spinki do mankietów, notesy, porcelana, zakładki do książek czy etui na telefon komórkowy inspirowane twórczością artysty, które zostały wyprodukowane w limitowanych edycjach.

Podczas Tygodnia z Dwurnikiem w galerii Desa Modern będzie można kupić książkę Małgorzaty Czyńskiej pt „Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem” z autografem artysty oraz zdobyć niecodzienne nagrody. Wśród osób biorących udział w loterii wizytówkowej zostaną rozlosowane notesy z motywem jednego z obrazów Edwarda Dwurnika i jego własnoręcznym podpisem. Będzie można również zobaczyć cztery najnowsze obrazy malarza, które nie były dotąd pokazywane na żadnej wystawie lub aukcji.