Transkaukazja prezentuje: koncert ZumbaLand [Gruzja] & Pako Sarr [Senegal]

ZUMBALAND [Gruzja]

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. ZumbaLand to popularny gruziński zespół poruszający się w ramach gatunków takich jak jazz, fusion, folk, funk i rock. W swojej twórczości miesza mocne akcenty gruzińskiej kultury i folkloru z szeroko pojętym kosmopolityzmem i popkulturą. Lider zespołu, Zaza Korinteli, jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na świecie.

W 1994 roku zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a rok później ukazał się ich debiutancki album „Czekam Na Wschód Słońca”. W 1997 roku muzycy ZumbaLand oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „Najlepszy Zespół Gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 roku nagrał w „krakowskim” składzie płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

http://www.zazakorinteli.com/en/
http://soundcloud.com/giorgi-kartvelishvili/sets/multitest

PAKO SARR [Senegal]

Gościnnie w koncercie wystąpi Pako Sarr (Soweto Youth Boys, ARRA, Pako Sarr Band) – senegalski artysta rezydujący w Polsce, znany z charakterystycznego wokalu i świetnej techniki gitarowej. Pako łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, wyrażając się w stylach muzycznych takich jak afro, reggae, soul, pop i rock. Współpracował ze znakomitymi artystami – w tym z Markiem Kościkiewiczem, Karimem Matusiewiczem, Manu Dibango, Youssou N’Dourem czy Luciano.

http://facebook.com/pakosarr
http://www.pakosarr.com/
http://www.myspace.com/pakosarr