TR ONLINE | Transmisje spektakli TR Warszawa w kinach całej Polsce

TR Warszawa rozpoczyna współpracę z kinami. Dzięki platformie online.trwarszawa.pl  streamingi spektakli TR Warszawa zobaczy również publiczność zgromadzona w salach kinowych w całej Polsce!

7 listopada 2020 roku premierowy streaming najnowszego spektaklu “2020: BURZA” w reżyserii Grzegorza Jarzyny będzie można zobaczyć na żywo w TR Warszawa/ATM Studio oraz na platformie online.trwarszawa.pl. Tego samego dnia transmisję warszawskiego przedstawienia obejrzą w kinach także mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa, Falenicy, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Opola, Warszawy oraz Wrocławia.

Współpraca TR Warszawa z kinami w całej Polsce to pilotażowy projekt i pierwsza w Polsce współpraca tego typu stołecznego teatru artystycznego z kinami w całym kraju.
W pierwszej odsłonie projektu TR ONLINE wezmą udział wrocławskie Oh Kino, chorzowskie Centrum Kultury, Kino Kameralne Cafe w Gdańsku, Kino Bodo w Łodzi, Kino Meduza w Opolu, Kino Stacja Falenica oraz krakowskie Kino Pod Baranami i warszawskie Kino Luna.


TR ONLINE. TRANSMISJE PREMIER I SPEKTAKLI TR WARSZAWA

TR Warszawa jest i chce być teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego też z końcem października 2020 roku TR uruchomił nową platformę streamingową online.trwarszawa.pl.

Na platformie TR ONLINE, wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.

Już 7 listopada br. o godzinie 19:00 rozpocznie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: BURZA” w reż. Grzegorza Jarzyny. “2020: BURZA” będzie transmitowana na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej TR ONLINE oraz w 8 kinach w całej Polsce. Tego dnia publiczność zgromadzona online i w salach kinowych zaproszona zostanie do TR Warszawa już o 18:45. Wieczór rozpocznie się specjalnie przygotowanym wprowadzeniem do spektaklu transmitowanym na żywo z teatru. Kolejne streamingowane spektakle do końca 2020 roku to m.in.: “INNI LUDZIE” w reż. Grzegorza Jarzyny (streaming 22 listopada) oraz “CZĄSTKI KOBIETY” w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 grudnia).

Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.