TOM JONES w Kongresowej

Tom Jones w rodzinnej Walii, znany jako „Jones the Voice „, jest jedną z trwalszych osobistości w branży muzyki rozrywki do dziś . Jego wyjątkowa moc wokalu , zdolności i charyzmatyczna osobowość czyni go jednym z najbardziej szanowanych , podziwianych i kochanych wykonawców muzyki popularnej.

Tom Jones utrzymuje swoją popularność przez ponad cztery dekady akrytycy na całym świecie są zgodni w pełnych podziwu recenzjach zarówno jego nagrań jak i występów na żywo. Artysta ma zasadniczy udział w szerokim zakresie muzyki choć jest najbardziej znany z hitów Kiss, Delilah i If I only knew pokazuje także prawdziwą soulową duszę; był zaangażowany w Red White & Blues Martina Scorsese , a w 2004 roku wydał album hitów zespołu z Jools Holland w Wielkiej Brytanii.
Wydana w 2012 roku płyta The Praise & Blame jest powrotem do korzeni, album został nagrany w całości w studiu Petera Gabriela w Bath w Anglii , wyprodukowany przez Ethan Johns ( Kings of Leon , Ryan Adams, Ray Lamontagne , Laura Marling , Paolo nutini ) . Album uważany jest za sensacyjne dzieło. Pod względem muzycznym można się tylko zachwycić – porywające bluesy, dynamiczne i ogniste brzmienia to repertuar dobrany idealnie. Po sukcesie Praise & Blame w 2012 Tom Jones wydał kolejne dzieło „Spirit In The Room”. Podobnie jak jego poprzednik, album zachwyca; głównie swoją prostotą, elegancją, surowością i uduchownieniem. Na albumie towarzyszą m.in. Richard Thompson, Leonard Cohen, Paul Simon i Paul McCartney.

Jego ponad 40 -letnia kariera zaowocowała wieloma nagrodami i uznaniami w tym nagrodą BRIT za wybitne zasługi dla muzyki, Silver Clef Award za całokształt twórczości. W 2006 roku Tom otrzymał tytuł szlachecki a w 2012 wystąpił na koncercie jubileuszowym Queens Diamond Jubilee na Buckingham Palace.

Tom Jones jest żywą legendą, śpiewa i tworzy dla wielu pokoleń, jego przeboje zarówno bawią jak i skłaniają do refleksji. Ojciec chrzestny nowoczesnego soulu z mocnym głosem i przesłaniem TOM JONES Live – 28 czerwca 2014 w Warszawie w Sali Kongresowej.

 

Tom Jones – DELILAH – Live / Full HD 1080p video + HQ sound