The Nat Osborn Band na pierwszym koncercie w Warszawie

Pochodzący z Nowego Jorku Nat Osborn
to niespokojna dusza. Studiował grę na tabli w Indiach, grał na gitarze na ulicach Budapesztu, pisał utwory na hiszpańskich balkonach, wypełniał po brzegi miejsca koncertowe w całym Nowym Jorku i został deportowany z Wielkiej Brytanii, a to wszystko przed ukończeniem 25 roku życia.
To naturalny i płodny kompozytor, jego płynność w przechodzeniu przez gatunki tworzy niepowtarzalny i naprawdę oryginalny dźwięk.
Z prawie dziesięcioletnim doświadczeniem performera, tekściarza oraz lidera zespołu na swoim koncie, w 2011 roku Osborn zebrał silny siedmioosobowy zespół, „The Nat Osborn Band”.

Chrapliwy wokal i euforyczne hooki Osborna, połączone ze zintegrowaną sekcją rytmiczną i mocną trzyczęściową sekcją dętą przyniosły im wyprzedane koncerty w Rockwood Music Hall, Brooklyn Bowl, Galerii Cameo i wielu innych miejscach koncertowych i uczelniach w północno-wschodnich USA. Występując z takimi artystami, jak Paul Simon, Wynton Marsalis, Ludacris i Marc Broussard, doświadczeni koledzy z zespołu Osborna stworzyli niezaprzeczalnie wysokiej klasy jednostkę z prawdziwie urzekającym brzmieniem.
Producent Alex Bilowitz (Jose James, Diane Birch, Leighton Meester ), Osborn i odurzająca mieszanka najlepszych muzyków Nowego Jorku mistrzowsko uchwycili wizję Osborna w debiutanckim albumie zespołu, „The King and the Clown”. Album nagrany w 2011 roku w studiach Mission Sound i Eusonia, zmiksowany przez laureata nagrody Grammy, Scotta Jacoby (John Legend, Fabolous, Vanessa Hudgens ) i zmasterowany przez Emily Lazar (The Shins, Foo Fighters, Vampire Weekend) – przyszłość The Nat Osborn Band wygląda bardzo obiecująco…

 

Początkowe reakcje na zespół oraz album były zdecydowanie pozytywne:
„Siedmioczęściowy jazzowo-popowy zespół z Nowego Jorku zdobył publiczność od samego początku swoją wiodącą sekcją dętą, rytmicznymi bitami i soulowym wokalem za klawiszami”.

~ Pick up Productions, DC

„Naturalny talent do aranżacji – Osborn z pewnością odcisnął swoje piętno na Galerii Cameo. Można się spodziewać wielkich rzeczy po tym niezwykle utalentowanym muzyku i kompozytorze”.

~Nick Williams

„Niemożność zaszufladkowania Osborna w jednym konkretnym gatunku przyczyniła się do jego atrakcyjności – spektakularne tryby wokalne, kołyszące i egzotyczne melodie sekcji dętej, spektralne harmonie, a nawet bluesem napędzane gitarowe szaleństwa; Osborn mieści to wszystko w swoich napakowanych aranżacjach”.
~ Nick Williams

Skład:
Nat Osborn – klawisz, wokal
Mike Paeker –   gitara basowa
Dustin Carlson – gitara elektryczna
Damian Niewiński –  perkusja

Nat Osborn Band – „Fire In The Wind” Live at the Nomad Loft