The Best of Najgorsze vol 4: „Zły mózg z Kosmosu”

W lipcu i sierpniu zapraszamy do Kina Muranów na The best of NAJGORSZE! 29 sierpnia (wtorek) obejrzymy film „Zły mózg z Kosmosu” (reż. Koreyoshi Akasaka, Teruo Ishii). Przed filmem jak zawsze spotkamy się z Jackiem Rokoszem. 

Japoński Kontratak to część poświęcona post-godzillowskiemu nurtowi w Japońskim kinie science-fiction lat 60. „Zły mózg z kosmosu” szczyci się najgorszą scenografią filmową wszechczasów: scena początkowa filmu – widok planety Zimar. Jednak po tym „trzęsieniu ziemi, napięcie wyraźnie wzrasta”(!).

Główną postacią tego japońskiego dramatu science-fiction jest Starman; super bohater ubrany w obcisły trykot (Cen Utsai). Moce gwiezdnego chłopca są niezmierzone: potrafi latać zawieszony na stalowym drucie, powala przeciwników nawet ich nie dotykając, na puszczonych od końca ujęciach potrafi wskoczyć na najwyższy budynek.
Film opowiada o Japońskim super bohaterze z odległej galaktyki – Starmanie, który musi stanąć w obronie Ziemi przeciw armii Złego mózgu… z kosmosu, który dokonuje inwazji na naszą planetę w walizce(!). Starmanowi uzbrojonemu w zegarek pomaga dwójka dzieci.
Film wyprodukowała firma Shintoho, uboższa siostra bardziej znanego japońskiego studia Toho (producent „Godzilli”). Filmowa saga o Starmanie (nakręcono kilka części) cieszyła się powodzeniem wśród młodszej widowni. Zdubbingowaną wersję prezentowano między innymi w amerykańskiej telewizji.

Przed wszystkimi seansami, w klimat filmów wprowadzi nas Jacek Rokosz, pomysłodawca cyklu, wykładowca PWSFTviT, reżyser, scenograf, aktor, scenarzysta, montażysta, twórca animacji… Miłośnik fatalnego kina. Śmieszne horrory i science fiction bez efektów specjalnych to dla niego „czyste kino”.

Bilety: 13 zł