The Best of Najgorsze vol 3: „Sex Maniac”

„Maniak” to film stanowiący jeden z ostatnich przystanków na drodze do dantejskiego piekła. Esper- reżyser tej filmowej eksploatacji (exploitation movie) w niespełna godzinę opowiada historię szaleństwa i hedonizmu.

Esper sam nie będąc świętoszkiem – okradał z fragmentów inne filmy i wklejał je do własnych – próbował przekroczyć granice dobrego smaku, co w konsekwencji spowodowało, iż jego filmy zabroniono wyświetlać na „dziennych pokazach”. Esper nie zrażony decyzją cenzorskich purytan pokazywał „Maniaka” pod zmienionym tytułem „Sex Maniak” na nocnych pokazach jedynie dla męskiej widowni.
Nie sposób opowiedzieć o czym mówi ten film. Jest to naukowo-erotyczny horror o obłąkanym naukowcu, luźnie nawiązujący do prozy Edgara Allana Poe, ukazujący życie na amerykańskich przedmieściach wpołowie lat 30.
W „Maniaku” wytarta maksyma mówiąca, że „wszystko może się zdarzyć” nabiera nowego znaczenia. Tutaj nie tylko fabuła wydaje się być żartem ćwierć inteligenta, ale przede wszystkim po stronie realizatorskiej film bije rekordy dyletantyzmu. Bo gdzie można zobaczyć więcej niedoświetlonych zdjęć, nieostrych ujęć, źle zmontowanych scen…

Scenariusz: Hildegarde Stadie (na motywach powieści Edgara Alana Poe „Czarny Kot”)

Efekty specjalne: W filmie wykorzystano ujęcia z filmu „Faust” W. Murnaua (1926)