TEATROTEKA FEST 2020

6 marca rozpoczyna się w Warszawie czwarta edycja festiwalu ekranizacji teatralnych TEATROTEKA FEST.

W tym roku, w sekcji konkursowej, zobaczymy prace niepokazywane wcześniej szerokiej publiczności, adresowane do starszych i – to nowość – do bardzo młodych widzów (MAŁA TEATROTEKA).

Nowości będzie zresztą więcej: uczestnicy festiwalu zobaczą nie tylko ekranizacje walczące o nagrody, ale także – w sekcji BEST OF FEST – spektakle, które zwyciężyły w poprzednich edycjach i były nagradzane na innych festiwalach.

W jury konkursu w tym roku znaleźli się m.in. reżyserzy Maciej Pieprzyca i Anna Wieczur-Bluszcz, aktor Grzegorz Damięcki i operator Ryszard Lenczewski.

Podczas trzech festiwalowych dni (6-8 marca) publiczność zobaczy ekranizacje aż 15 tekstów: siedem w sekcji BEST OF FEST oraz osiem w Konkursie Głównym, który wypełnią pokazy dla widzów starszych (od 16 lat) i młodszych (od 7 lat). Wstęp na projekcje – tak jak w latach poprzednich – będzie bezpłatny.

Tradycyjnie już harmonogram został ułożony w taki sposób, aby w projekcjach, które równolegle odbywać się będą w dwóch sąsiadujących miejscach (zaadaptowanym do kinowych potrzeb Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Syrena Muzeum Warszawy), mogło uczestniczyć jak najwięcej widzów. Organizatorzy zapraszają także osoby anglojęzyczne – projekcjom będą towarzyszyć angielskie napisy.

Tradycją FEST-owych spotkań są koncerty inaugurujące kolejne edycje.
W tym roku w dniu otwarcia, na scenie Teatru Collegium Nobilium, zagra Gaba Kulka z zespołem, która wykona najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru – nie zabraknie też muzycznych niespodzianek.
Bilety na koncert – w cenie 25/20 zł można kupić za pośrednictwem stron www.instytut-teatralny.pl