Teatroteka FEST 2019 | Nowe Kadry Teatru

Nowe Kadry Teatru po raz trzeci w Warszawie, czyli zapraszamy na
festiwal TEATROTEKA FEST!

Termin:
1 – 3 marca 2019
Miejsca:
Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej. ul. Miodowa 22/24, Warszawa
Kino Syrena Muzeum Warszawy ul. Rynek Starego Miasta 28–42

Na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące WSTĘP WOLNY.
________________________

Na trzecią odsłonę festiwalu złożą się ekranizacje 10 tekstów, które w dniach 1-3 marca zaprezentowane zostaną w zaadaptowanym do kinowych potrzeb Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Wstęp na projekcje – tak jak w latach poprzednich – będzie bezpłatny, a organizatorzy zadbają o to, aby widzowie nie nudzili się także między seansami.

W dniu otwarcia TEATROTEKI FEST zagra zespół Marcin Wasilewski Trio – najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe, które w tym roku świętuje 25-lecie pracy (bilety w cenie 20 zł dostępne na: www.instytut-teatralny.pl).

W tym roku Grand Prix TEATROTEKI FEST oraz laureatów 10 kategorii wskażą: Barbara Hanicka (scenografka), Daria Wiktoria Kopiec (reżyserka, laureatka Grand Prix II edycji TEATROTEKI FEST), Michał Komar (pisarz, wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Tomek Raczek (krytyk filmowy), Małgorzata Sikorska-Miszczuk (dramatopisarka), Michał Sobociński (operator filmowy), Borys Szyc (aktor).

Widzowie będą mogli oddawać głosy w miejscach pokazów, korzystając ze specjalnie przygotowanych stanowisk multimedialnych oraz z zakładki na stronie internetowej festiwalu (www.teatroteka.com.pl). Już dziś znaleźć można tam program projekcji oraz wydarzeń towarzyszących, podstawowe informacje, opisy i zwiastuny spektakli walczących o nagrody, aktualności z przygotowań oraz ciekawostki.

O tym, jak istotnym przedsięwzięciem i przystankiem dla reżyserów teatralnych młodego pokolenia jest ten festiwal, świadczą nazwiska twórców docenianych w poprzednich edycjach. Wawrzyniec Kostrzewski i Daria Kopiec – zdobywcy Grand Prix TEATROTEKI FEST 2017 i 2018 – to w ostatnim czasie najczęściej nagradzani i najbardziej zapracowani reżyserzy teatralni w Polsce.