Teatr Stolikowy „Punkty na osi czasu”

Zapraszamy na kolejne czytanie dramatu z cyklu Teatru Stolikowego. Tym razem, w ramach Sputnik Russian Film Festival nad Polską, na scenie 4 PoKOJE zagości sztuka współczesnego białoruskiego dramaturga Dmitrija Bogosławskiego „Punkty na osi czasu”.

Inspiracją do napisania „Punktów na osi czasu” stało się 10 zdjęć, które znalazły się na liście „40 najbardziej poruszających fotografii ostatnich 100 lat”. Dramat składa się z 10 pozornie niezwiązanych ze sobą nowel. Nie łączy ich bowiem fabuła czy bohaterowie, ale wiara w miłość, w piękno, w człowieka oraz sens jego istnienia. 

Czym jest Teatr Stolikowy? 
To skrzyżowanie lektury ze słuchowiskiem radiowym w pełnej interpretacji aktorskiej, za to bez scenografii, kostiumów i sytuacji scenicznej. To czytanie performatywne, które odsłania przed nami kuluary próby teatralnej. Pokazuje nam pewien etap procesu powstawania przedstawienia, podczas którego aktorzy budują swoje role, to moment spotkania wrażliwości i osobowości aktora z postacią wymyśloną przez autora sztuki. Jest poszukiwaniem, początkową, jeszcze mocno intuicyjną kreacją postaci. Zabawą, wyzwaniem, procesem. 

Aktorzy, którzy przeczytają „Punkty na osi czasu”:
Olga Paszkowska, Ewelina Stepanczenko, Łukasz Nowicki, Wojciech Stolorz

Wstęp wolny