Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego – spotkanie

Nakładem Wydawnictw Drugich ukazała się książka Justyny Świerczyńskiej, będąca prekursorską monografią Teatru Rozmaitości za czasów Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego – jednego z najbardziej fascynujących polskich teatrów ostatnich kilku dekad. Kolejne rozdziały przybliżają strategie twórcze i wizerunki obu reżyserów. Publikacja zawiera także analizy ich przedstawień, sylwetki współpracujących z nimi aktorów i aktorek, i wreszcie specyfikę publiczności teatralnej. W książce znajduje się także wiele ciekawych fotografii, zarówno tych ze spektakli, jak i dokumentujących pozasceniczny kontekst zespołu.

Książka objęta jest patronatem TR Warszawa.

SPOTKANIE

10 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się spotkanie z udziałem autorki książki, Justyny Świerczyńskiej oraz bohaterów publikacji, Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego.

Rozmowę poprowadzą Piotr Gruszczyński oraz Roman Pawłowski.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

O AUTORCE

Justyna Świerczyńska – absolwentka psychologii oraz teatrologii Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych. Członek zwyczajny i certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Od dziesięciu lat prowadzi prywatną praktykę psychoanalityczną w Gdyni. Jest współorganizatorką projektu „FILM NA KOZETCE. Kino i psychoanaliza”. Aktualnie pracuje nad książką poświęconą związkom filmu i psychoanalizy.