Teatr nad Wisłą: Teatr XL – Panny Dworskie

Kolejny spektakl na leżakach, pod gołym niebem, przy zachodzie słońca! Trwa jedyny w Warszawie cykl Teatr nad Wisłą :)

Tym razem TEATR XL zaprezentuje w Pomost 511 sztukę, która powstała w oparciu o scenariusz filmu Sznur Alfreda Hitchcocka, w autorskiej adaptacji Andre de La Cruz. Nie zabraknie humoru rodem z filmów Tarantino… Niepowtarzalny nastrój, Wisła, leżaki, teatr – zapraszamy na idealny wtorkowy wieczór :)

Jak zwykle WSTĘP WOLNY! :)

PANNY DWORSKIE – Aleksandra i Magda zabijają A. dla czystej przyjemności i w przekonaniu, że mają do tego prawo. Prawo przysługujące, nadrzędnym jednostkom, za które się uważają. Zabójstwo jest dla nich aktem, a zwłoki dziełem na miarę Velasqueza, które trzeba wystawić. Sztuka przecież potrzebuje odbiorców. Organizują zatem przyjęcie – wernisaż, na którym wystawiają zwłoki A. w wyjątkowym miejscu, które znane jest tylko autorkom „dzieła”. Wśród nieświadomych, wyczekujących na A. gości jest narzeczona oraz Pani Profesor Etyki nie zdające sobie sprawy, że A. jest niemym świadkiem toastów za jego zdrowie. W trakcie imprezy, ujawniają się przedziwne relacje, łączące jej uczestników. Stajemy się świadkami gry towarzyskiej, obnażającej ludzkie namiętności i słabości, gdzie inteligencja, humor, nienawiść i tkliwość przeplatają się.

Scenariusz i reżyseria – Andre de la Cruz
Asystentka reżysera: Dominikia Maria Malczyńska
Światło i dźwięk – Maciej Bułtowicz
Scenografia – Dorota Chwedorowicz
Obraz – Rafał Grabowski, Michał Stopa, Igor Rudziński
Występują: Miriam Aleksandrowicz, Diana Karamon, Magdalena Łoś, Dorota Chwedorowicz, Sandra Stencel

Teatr XL to najmłodszy Teatr repertuarowy w stolicy, którego ideą jest odświeżenie wizerunku teatru, począwszy od przestrzeni teatralnej po repertuar i atmosferę. Teatr XL to charyzma, młodość i siła, które rozkochały w sobie już niejednego widza… „Pomost 511 to miejsce zarówno dla szalonych imprezowiczów jak i koneserów dobrego teatru czy kina, dlatego wprowadziliśmy nad Wisłę teatr. Teraz zaprosiliśmy do współpracy Teatr XL – ich repertuar zaskakuje widownię stolicy, niech zaskoczy Was w Pomost 511!” – mówi bosman Ivan.

wstęp wolny