Teatr na leżakach nad Wisłą: Teatr pijana sypialnia

Druga odsłona jedynego w tym mieście cyklu spektakli na leżakach i w klimacie starej Warszawy :) Tym razem w nadwiślańskiej miejscówce Pomost 511 będziemy… wywoływać duchy Powązek :) Leżaki, zachód słońca, zimne napoje i podwórzowe ballady… WSTĘP WOLNY :) 

Czas trwania spektaklu:
60 minut

Spektakl Teatr Pijana Sypialnia zdobył w tym sezonie najwyższe laury na prestiżowych festiwalach w całej Polsce m.in. Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

„OSMĘDEUSZE” MIRON BIAŁOSZEWSKI
Nie bez przyczyny Osmędeuszy nazywa się „współczesnymi Dziadami”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci
z przeszłości.

Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Ale uwaga! Mówi się, że w okolicy zjawiła się Katakumbowa, czyli tajemnicza władczyni cmentarza.

Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w Osmędeuszach tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny.