Teatr A3 spektakl Tańcz!

A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń to, jak mówią o sobie twórcy zespołu, teatr różności, teatralne panopticum. Nie posługuje się tekstem, choć można go usłyszeć w niektórych spektaklach grupy. 
Nie jest teatrem tańca, a jednak ruch łączy z muzyką. Nie jest pantomimą, a gloryfikuje subtelny gest. Nie tworzy linearnych historii ̶ jego znakiem rozpoznawczym jest „łuskanie pereł absurdu z rzeczywistości”, drwina i zabawa, celebracja „minimal art codzienności”. 

Wywodzi się z najlepszych doświadczeń Teatru Cinema, z inspiracji twórczością Tadeusza Kantora, z metody Stanisławskiego, malarstwa Nowosielskiego, Boltańskiego, ze starych szkiców i rycin oraz współczesnego designu. 

Spektakle A3Teatru charakteryzuje duże zróżnicowanie – od kameralnych form skupionych na kunszcie aktorskim, poprzez spektakle familijne, działania parateatralne i happeningowe, do dużych widowisk w plenerze. Prezentowane są na polskich i zagranicznych scenach oraz festiwalach, m.in. w Polsce, Europie i Azji. A3Teatr powstał w 2007 roku. Liderem grupy jest Darek Skibiński ̶ od 20 lat związany aktorsko z Teatrem Cinema. 
A3Teatr jest też miejscem pracy dla kolejnych pokoleń aktorów przejmujących i rozwijających autorską metodę sztuki aktorskiej – minimal artu, która podobnie jak minimalizm w sztukach plastycznych, zmierza do stosowania elementarnych, powtarzalnych gestów, ruchów.

Podczas festiwalu Królewskie Arkady Sztuki A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń zaprezentuje spektakl „Tańcz!”.

W odrealnionej, zdeformowanej lustrami przestrzeni teatralnej garderoby czy może nocnej kawiarni, poza czasem, spotykają się mężczyźni i kobiety. Postaci tańczą, kłócą się w tańcu, uwodzą się i odrzucają, tworzą konstelacje ciał, wybuchają histerycznym śmiechem. Poruszają się w rytmie tanga, nokturnów i preludiów Chopina oraz milczących pauz wyznaczających rytm emocji.

koncept, scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Darek Skibiński
scenografia: Roman Woźniak
muzyka: Jacek Hałas
tango: Tangolada