Sztuka w skali mikro w Galerii Test

Między 4 lipca a 14 sierpnia w Galerii Test, działającej pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury, prezentowana będzie pokonkursowa wystawa prac 10. Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie.
Jury konkursu zakwalifikowało na wystawę 289 prac 153 autorów, przyznało 4 nagrody regulaminowe i 8 wyróżnień.
Wernisaż wystawy w środę 3 lipca o godz. 19:00.

Międzynarodowe Biennale Miniatury to projekt skierowany do twórców profesjonalnych. Organizowany jest co dwa lata od 2000 roku. Odbywa się w czterech kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika i fotografia. Maksymalny format zgłaszanych prac to 10 x 10 cm. Na dziesiątą edycję konkursu 254 artystów z 22 krajów świata nadesłało 671 miniatur. Jury konkursu zakwalifikowało na wystawę 289 prac 153 autorów, przyznało 4 nagrody regulaminowe i 8 wyróżnień honorowych.

Laureatami nagród są: Tomasz Wiktor (Grand Prix), Aleksandra Jakubczak (I Nagroda), Magdalena Szczęśniak (II Nagroda), Łukasz Chmielewski (III Nagroda). Wyróżnienia honorowe otrzymali: Marzena Huculak, Sławomir Kolo, Zbigniew Małecki, Weronika Marszelewska i Mateusz Rafalski z Polski oraz Jose Apaza z Meksyku, Lakshaman Prasad z Indii oraz Cleo Wilkinson z Australii.

Wernisaż pokonkursowej wystawy prac odbędzie się w działającej pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury warszawskiej Galerii Test w środę 3 lipca o godz. 19:00.

Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 4 lipca do 14 sierpnia.
Wstęp wolny.