Syrena Music: Patrick The Pan

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej. Ma 25 lat, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Jesienią 2012 roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę „Something of an End”. Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych, aż po współczesną americanę i alternatywne country.
Natychmiast po wydaniu płyty pojawiły się same pozytywne recenzje w Polsce (m.in. Dziennik Polski, Uwolnij Muzykę, Brand New Anthem) jak i zagranicą (m.in. indierockmag.com, indiepoprock.com, radiohead.fr). Muzyka Piotra pojawiła się również w eterze (Trójka, Czwórka, Eska Rock, Chilli Zet, Radio PIN, Radio Kraków, Radiofonia). W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open’er, Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songswriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert  SACRUM PROFANUM w Krakowie. 
W marcu nakładem KAYAX pojawiło się dwupłytowe wznowienie album, edycja specjalna – CD + DVD z koncertu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
 „Ta płyta (…) brzmi świetnie i dowodzi te o, że jeśli ktoś ma pomysł na muzykę, jeśli ktoś ma wrażliwość muzyczną, to naprawdę nie trzeba drogich studiów nagraniowych , wielogodzinnych sesji, bo, to może banalnie zabrzmi, prawdziwa muzyka bez problemu się obroni” – Piotr Kosiński (Trójka).

Śpiew, gitary, piano:
Piotr Madej

gitara, śpiew:
Kuba Duda

kontrabas, bas, synth:
Justyn Małodobry

perkusja, śpiew:
Adam Stępniowski

Patrick the Pan – „Bubbles” Official Video 2013