Świat według Dulskich. Stand-up literacki na Big Book Festival

Wydarzenie zamknięcia BIG BOOK FESTIVAL 2018.

Stand-up literacki ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH.
Niedziela, 24 czerwca, godz. 20.00.
ul. Merliniego 2 // Big Book Festival

Czyli uwspółcześniona Gabriela Zapolska w gwiazdorskiej obsadzie.
Na scenie w ogrodzie BBF wystąpią: 
pisarka ZOŚKA PAPUŻANKA
aktorki: KATARZYNA KWIATKOWSKA, EDYTA OLSZÓWKA, ILONA OSTROWSKA
zagrają na żywo: ŻELAZNE WAGINY
scenariusz i reżyseria: ANNA KRÓL

STAND-UP LITERACKI to oryginalna seria występów scenicznych odbywająca się od lipca 2017 r. w Big Book Cafe – nowym miejscu literackim.
W pierwszym sezonie zatytułowanym „Pisarze komentują świat” na scenie pojawili się m.in.: Magda Parys, Justyna Kopińska, Krzysztof Varga & Pablopavo, Marta Guzowska, Max Cegielski i Michał Witkowski.

Drugi sezon Stand-upu Literackiego odbywa się pod hasłem „Książki wszech czasów”, a na scenie – oprócz pisarzy – pojawiają się aktorzy oraz muzycy. Zaprezentowane zostały już „Tango” Sławomira Mrożka w brawurowej interpretacji Wojciecha Kuczoka wraz z Antonim Pawlickim i Rafałem Królikowskim (do muzyki Radexa i Bisza), a także „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w przesyconej absurdem intrerpretacji Sylwii Kubryńskiej praz Janusza Chabiora, którym towarzyszył Leski i jego gombrowiczowskie improwizacje o łydkach i gębach.

Na mocne zamknięcie Big Book Festival zaprezentujemy jedną z polskich książek wszech czasów. Czytamy na nowo Gabrielę Zapolską i patrzymy na współczesną dulszczyznę przez palce. „ŚWIAT WEDŁUG DULSKICH” to literacko-muzyczny performance z udziałem Zośki Papużanki i aktorek wcielających się w panie Dulskie, czyli różne modele życia na pokaz.

Zapraszamy także na spektakl otwarcia „MAM NA IMIĘ KOBIETA” o stu latach kobiecej walki o niezależność i prawo do własnego głosu. Wystąpią m.in. Julia Wyszyńska i Justyna Wasilewska, a zagra Radek Łukasiewicz (Pustki).